Absolwenci stają aktualnie przed trudnym wyborem

Młodzi ludzie po studiach stają obecnie przed niełatwym wyborem. Powinni z jednej strony zatrudnić się w takiej pracy, żeby móc jakoś przeżyć, z drugiej strony jednak liczni absolwenci chcieliby pomimo godziwych zarobków mieć możliwość kształcić się w swoim zawodzie. W dzisiejszych czasach mamy na rynku pracy wiele osób usiłujących odnieść sukces zawodowy.

praca

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
O ile w przypadku kierunków technicznych jest to możliwe, to już trudniej o to wśród absolwentów kierunków humanistycznych. U nas najczęściej nie dostrzega się potencjałów płynących z pracy perspektywicznej.

Zainteresował Cię ten wpis? Wejdź więc do kolejnego artykułu i czytaj całość tutaj dużo o interesujących Cię kwestiach.

Często najważniejsze jest to, co tu i teraz, wykonanie pracy na już, w tej chwili, nie traktujemy poważnie planowanie, nie dostrzegamy, że planowanie jest główną siłą napędową nowych technologii.

Podejście humanistyczne stwarza opcję realizacji jakiegoś zadania przy założeniu, że jego efekt będzie dostrzegalny w postaci wieloletnich sukcesów. Najważniejsze dzisiaj w innych krajach Europy staje się myślenie przyszłościowe. Ważne wyjątkowo staje się w tym wszystkim podejście humanistyczne. Wiąże się to z uniwersalizmem moralnym oraz przeświadczeniem, że wszelkie działania jakie popełniamy powinny mieć skutki dobre dla całego społeczeństwa. Dalej

praca

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba kształcić młodzież i rozwijać na to, aby w najbliższych latach studenci potrafili planować przyszłościowo, troszcząc się o następne pokolenia, rozwijać podejście moralne, nie jedynie pragmatyczne. Niestety nie możemy tego dostrzec obecnie w naszym kraju w polityce, czy też w działaniach kulturowych. Utyka niezwykle mocno zarządzanie wszelkimi projektami. Ogromna ilość publicznej kasy marnuje się a w dodatku znaczna większość tych pieniędzy nie da odpowiednich skutków.

Taka sytuacja odzwierciedla się także ciężką sytuacją na rynku pracy. Nie chcemy zatrudniać osoby, która stworzy spójny wizerunek placówek w jakimś mieście, wolimy zrobić to sami, albo bez jakiegokolwiek pomysłu, tu i teraz, bez inwestycji w badania i przyszłość. W ten sposób nie tylko niszczy się gospodarkę, ale też nie wspiera się idei permanetnego rozwoju.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj umowa o prace inne tego typu materiały – one też są warte zainteresowania.

Odzwierciedla się to nawet w ilości miejsc pracy, w różnych częściach kraju, oferty pracy cieszyn dają możliwość zatrudnienia praca brukarz, ale pytanie czy to jedyna droga rozwoju naszej gospodarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *