Absolwenci stają aktualnie przed trudnym wyborem

Młodzi ludzie po studiach stają obecnie przed niełatwym wyborem. Powinni z jednej strony zatrudnić się w takiej pracy, żeby móc jakoś przeżyć, z drugiej strony jednak liczni absolwenci chcieliby pomimo godziwych zarobków mieć możliwość kształcić się w swoim zawodzie. W dzisiejszych czasach mamy na rynku pracy wiele osób usiłujących odnieść sukces zawodowy.

praca

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
O ile w przypadku kierunków technicznych jest to możliwe, to już trudniej o to wśród absolwentów kierunków humanistycznych. U nas najczęściej nie dostrzega się potencjałów płynących z pracy perspektywicznej.

Zainteresował Cię ten wpis? Wejdź więc do kolejnego artykułu i czytaj całość tutaj dużo o interesujących Cię kwestiach.

Często najważniejsze jest to, co tu i teraz, wykonanie pracy na już, w tej chwili, nie traktujemy poważnie planowanie, nie dostrzegamy, że planowanie jest główną siłą napędową nowych technologii.

Podejście humanistyczne stwarza opcję realizacji jakiegoś zadania przy założeniu, że jego efekt będzie dostrzegalny w postaci wieloletnich sukcesów. Najważniejsze dzisiaj w innych krajach Europy staje się myślenie przyszłościowe. Ważne wyjątkowo staje się w tym wszystkim podejście humanistyczne. Wiąże się to z uniwersalizmem moralnym oraz przeświadczeniem, że wszelkie działania jakie popełniamy powinny mieć skutki dobre dla całego społeczeństwa. Dalej

praca

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba kształcić młodzież i rozwijać na to, aby w najbliższych latach studenci potrafili planować przyszłościowo, troszcząc się o następne pokolenia, rozwijać podejście moralne, nie jedynie pragmatyczne. Niestety nie możemy tego dostrzec obecnie w naszym kraju w polityce, czy też w działaniach kulturowych. Utyka niezwykle mocno zarządzanie wszelkimi projektami. Ogromna ilość publicznej kasy marnuje się a w dodatku znaczna większość tych pieniędzy nie da odpowiednich skutków.

Taka sytuacja odzwierciedla się także ciężką sytuacją na rynku pracy. Nie chcemy zatrudniać osoby, która stworzy spójny wizerunek placówek w jakimś mieście, wolimy zrobić to sami, albo bez jakiegokolwiek pomysłu, tu i teraz, bez inwestycji w badania i przyszłość. W ten sposób nie tylko niszczy się gospodarkę, ale też nie wspiera się idei permanetnego rozwoju.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj umowa o prace inne tego typu materiały – one też są warte zainteresowania.

Odzwierciedla się to nawet w ilości miejsc pracy, w różnych częściach kraju, oferty pracy cieszyn dają możliwość zatrudnienia praca brukarz, ale pytanie czy to jedyna droga rozwoju naszej gospodarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *