Elementy niezbędne w harcerstwie

Harcerstwo jest grupą współcześnie nadal popularną w Polsce. Zrzesza ona dzieci i młodzież, osoby, które pragną posiąść nowe zdolności – szczególnie takie, których zazwyczaj nie można zdobyć w szkole. Istnieją takie grupy, do jakich można zapisywać dzieci chodzące do przedszkola. Poza tym zazwyczaj na początkowe zbiórki chodzą pierwszoklasiści i dzieci w podobnym wieku. Osoby nowe w organizacji, które nie mają jeszcze 10 lat, określane są mianem zuchów.

Generalnie na terenie kraju działają dwie duże organizacje harcerskie, do jakich można przynależeć. Różnią się one lekko wyznawaną ideologią, w jednej z organizacji na przykład większy nacisk kładzie się na kwestie związane z religią. Odmienne są również naszywki harcerskie i inne emblematy, które są oznaczeniem przynależności do określonej organizacji. Ponadto sporo elementów jest wspólnych, w szczególności jeżeli chodzi o sprzęt wyjazdowy.
Ubiór

skaut

Autor: east_mountain
Źródło: http://www.flickr.com

Tym, co na pierwszy rzut oka odróżnia członków harcerstwa na tle innych młodych ludzi, jest specyficzny ubiór. Mundurki harcerskie sklep to przede wszystkim odpowiedni mundur.

Nasz link (https://www.leclerctychy24.pl/strefa-lego) zdziwi Cię niebywale optymistycznie. Wyszukasz tam dużo rzetelnych wiadomości. Więc nie ociągaj się i wejdź tam!

Kolor elementów munduru oraz wygląd poszczególnych jego części zależy w dużej mierze od organizacji, do jakiej się przynależy. Bluzy mundurowe występują więc w takich barwach jak szary, ciemnozielony lub niebieski. Oprócz tego Zależnie od okazji i wykonywanej funkcji dobiera się rozmaite nakrycia głowy, na przykład kapelusz lub rogatywkę (zobacz – internetowa składnica harcerska). Mundury dziewczęce trochę różnią się od chłopięcych wyglądem, a przede wszystkim tym, że zamiast spodni przewidują specjalne, dopasowane do bluzy spódnice.

Inne elementyOprócz samej odzieży i butów, dla członków harcerstwa przewiduje się także odpowiednie wyposażenie (link do oferty). Są to na przykład rozmaite dodatki do munduru, które mają różne znaczenie. Należą do nich naszywki, sznury i inne dodatki. Niektóre z nich uzyskuje się z czasem, w miarę uzyskiwania konkretnych sprawności harcerskich. Do zwykłego wyposażenia każdego członka harcerstwa należy też tak zwana finka, czyli rodzaj noża przydatnego w wielu różnych sytuacjach. Finki harcerskie można kupić w wielu punktach, na pewno najlepszym z nich będzie składnica harcerska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *