Bądźmy otwarci na rynek pracy

W końcu nadeszła wiosna, a wraz z nią w Żorach pojawia się coraz większą ilość ofert pracy. Ta tendencja powtarza się już od wielu lat. Z reguły mieszkańcy mogą znaleźć wolne etaty w, usługach czy gastronomii.

Możemy zauważyć oferty opierające się na przemyśle budowlanym – póki co nieśmiało, ale miejmy na uwadze, iż wiosna dopiero się rozpoczyna, toteż ta tendencja szybko ulegnie zmianie.Jak miasto radzi sobie z bezrobociem? Urząd Pracy w Żorach organizuje różne formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako bezrobotne. Są to np. szkolenia zawodowe lub staże, które są atrakcyjnym pomysłem polegającym na opanowaniu praktyki. Ponad 2,3 mln zł dostanie w obecnym roku Powiatowy Urząd Pracy w Żorach na rozwój osób bezrobotnych w mieście.

Nie czekaj – naciśnij ten link szkolenie z motywacji i raduj się zawartymi tam nowymi postami. Na pewno rozszerzą one Twą wiedzę na ten temat.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

(Zobacz oferty pracy włocławek) Ta okazała suma przeznaczona jest na staże dla około 175 osób i wszelkiego rodzaju szkolenia dla np. kasjerów, kierowców wózków widłowych, czy spawaczy. W 2014 roku zostanie przyznanych około 40 dotacji dla osób chcących założyć własną działalność.

Głównym zamierzeniem pomysłu jest aktywizacja osób niepracujących a także wzbogacenie ich wiedzy z dziedziny przedsiębiorczości. Zwłaszcza na staże i szkolenia liczą bezrobotne kobiety, które w kilku ostatnich latach prezentują ponad 60 proc. z wszystkich bezrobotnych osób. Wielką szansą na zatrudnienie są dla nich np. koreańskie fabryki mieszczące się w Żorach, które co pewien czas zgłaszają się do urzędu i szukają nowych pracowników.

praca grafik 3d Żory

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Aby przyjść z pomocą losowi, zalecane jest wykazanie się własną inicjatywą. Podstawowym narzędziem ku temu może okazać się internet.

Przejdź do meritum i przeczytaj szczegóły (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/mystery-shopping-audyty-eksperckie/) na opisywany wątek na odmiennych stronach – na pewno Cię wciągną kompletnie. Sprawdź to koniecznie.

Postanówmy więc poświęcić czas poszukując ofert, które widnieją na portalach poświęconych pracy. Nie obawiajmy się nowych dziedzin, bo być może zawód z pozoru niespełniający nasze oczekiwania okaże się ciekawy zarówno po względem finansowym, jak i własnych wymagań. Wystarczy wpisać w sieci frazę: oferty pracy Żory, a być może dopisze nam szczęście i odnajdziemy swego przyszłego pracodawcę. Jeżeli chcemy bardziej uściślić nasze oczekiwania określmy w tytule naszą profesję, dodając np. praca grafik 3d.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *