Po co przestrzegać BHP?

Jeśli zatrudniamy się w jakiejś zakładzie, to na pewno w pierwszej kolejności spotykamy się ze kursem BHP, na którym dowiemy się, jakie niebezpieczeństwa mają okazję na nas czyhać w całej firmie oraz na co przede wszystkim będziemy wystawieni na swoim stanowisku pracy. Warto słuchać tego, w jaki sposób chronić siebie oraz swoje zdrowie, bo te wytyczne nie mają nam uprzykrzyć pracy, lecz mają powodować, iż wyjdziemy z niej tak samo zdrowi i w pełni sprawni, jak do niej weszliśmy.

nauszniki:
Ochrona słuchu to podstawa
Na każdej hali produkcyjnej, w której mieszczą się maszyny zarządzana jest ochrona słuchu. Nawet jeżeli jedna maszyna wytwarza hałas, który mieści się w przyjętej wielkości, to ustawienie kilku maszyn, na pewno tą normę będzie już przekraczało.

Zainteresowany? To dla nas optymistyczna informacja. Więc kliknij tu etapy badań marketingowych i przeglądaj nawet bez końca kolejne fachowe wpisy.

Jeśli nie chcemy utracić słuchu, a wiedzmy, że nie nastąpi to nagle, lecz sukcesywnie z roku na rok będziemy słyszeć coraz gorzej, to przed dostaniem się na taką halę należy umieścić w uszy właściwe stopery, które odpowiednio będą umniejszały wielkość hałasu, który będzie się dostawał do naszych uszu. Pewnie że wtenczas troszeczkę bardziej będzie utrudniony kontakt z innymi pracownikami, nie mniej teraźniejsze stopery są zrobione w taki sposób, że po krótkim użytkowaniu rozpoczniemy wychwytywać głosy z rozmowy.

Nauszniki dla wymagających
Nie wszyscy robotnicy uwielbiają, jeśli posiadają zatkane uszy, kiedy muszą w nie coś wkładać, poza tym niektórzy stwierdzają, iż wykorzystywanie takich stoperów jest nieestetyczne. Dla nich wspaniałym pomysłem będą nauszniki, które prezentują się jak normalne słuchawki, z tym iż są sporo większe oraz równocześnie wiele bardziej przylegają do ich uszu, odpowiednio zmniejszając wielkość hałasu, który do nich dopływa. Nie mniej jeśli zabolą nas uszy, kiedy mamy coś do nich włożone, to tego rodzaju rozwiązanie z pewnością okaże się dla nas najlepszy.

Chrońmy swoje zdrowie
Z hałasem nie ma żartów, zwłaszcza kiedy planujemy w nim przebywać po kilkanaście godzin dziennie. Kiedy ktoś doszedł do wniosku, iż trzeba zakładać urządzenia, które muszą chronić nasz słuch to na pewno warto to zrobić. W przeciwnym razie, po kilku latach pracy w permanentnym hałasie, ma szansę się okazać, iż słyszymy niesamowicie słabo, albo w ogóle, niestety wtenczas nic już się z tym nie da robić, a przecież słuch jest jednym z naszych najważniejszych zmysłów i należy o niego właściwie zatroszczyć się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *