Chiny w ciągu ostatnich lat wyrosły na największego producenta dóbr konsumenckich

Głównie ze względu na niskie koszty robocizny międzynarodowe firmy zaczęły przenosić tam produkcję swoich wyrobów, poza tym powstało wiele zakładów produkcyjnych oferujących bardzo dużo przeróżnych produktów. Możemy je obecnie nabyć praktycznie wszędzie, ciężko natrafić na markowy sklep, w którym nie byłaby chociaż jedna rzecz wykonana w tym kraju. Oczywiście tak duża dostępność produktów w dobrych cenach spowodowała, że wielu przedsiębiorców, także mieszkających w Polsce, zaczęła wymianę handlową z dostawcami z Chin.

chiny

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie ocenia się, że może ich być ponad piętnaście tysięcy, ale c chwilę mogą się pojawiać nowi, planujący choć trochę na tym zarobić. A jest o co się bić, bowiem towary importowane są warte wiele miliardów euro, a dochody mogą być znacznie większe niż w tradycyjnej sprzedaży. Jednak żeby rozpocząć handlowanie z Chinami, nie mając należytej praktyki ani kontaktów, to bezwzględnie należy nie zapomnieć o paru ważnych zasadach.

Podstawową sprawą, o jaką trzeba się zatroszczyć, będzie zdobycie dostawców. Bardzo przydatny może być obecnie internet, na licznych serwisach można znaleźć oferty firm z Chin. Niektóre z nich mają również możliwość sprawdzenia klientów, co sporo zwiększa bezpieczeństwo transakcji. Jeżeli towar zostanie już zamówiony, to powinien on bezpiecznie dotrzeć do kupującego (zobacz na stronie na maxy.plentry–>

Tutaj bardzo polecane jest skorzystanie z usług firmy logistycznej, mającej znajomości na lokalnych rynkach, dzięki temu sporo można będzie zaoszczędzić na czasie dostarczenia towarów, a i będzie to wszystko bardziej bezpieczne. Następną rzeczą, o jakiej musi pamiętać początkujący importer produktów z Chin są duże kulturowe różnice, które na początku sprawiać mogą kłopoty w rozmowach. Powinno się rozpoczynając negocjacje z kontrahentami z Chin zasięgnąć porad osób znających tamtejsze obyczaje i kulturę, bez większego problemu uda się kogoś takiego wyszukać. Z pewnością może to ułatwić to rozmowy, a zapewne pozwoli również na ograniczenie niejednej kłopotliwej pomyłki (nasze dane kontaktowe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *