Co interesującego można napisać odnośnie położnych?

Położna – w Polsce, lecz również za granicą, np. w Danii czy Wielkiej Brytanii nie powinna skarżyć się na brak zatrudnienia. Choć niemal wszystkie europejskie państwa borykają się ze znaczącym spadkiem narodzin dzieci, to jednak tak czy siak zapotrzebowanie na usługi wykonywane przez położne jest ciągle na wysokim poziomie. Choćby z tego powodu, że generalnie dzisiaj kobiety mają dużo więcej wymagań. Kiedyś w sumie matki nie były otoczone aż tak sporą opieką. Fajnie, że właśnie tak w XXI wieku jest!

niemowle

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Co z zarobkami? Położna w naszym kraju nie zarabia dobrych pieniędzy, chociaż naturalnie taka dobra położna z Warszawy, która posiada znaczące doświadczenie, a na dodatek nie boi się brania nadgodzin, z pewnością nie może aż tak bardzo uskarżać się na swoje zarobki. Pewnie pensja polskiej położnej nie jest zbytnio zadowalająca, ale przecież i tak więcej opinii na ten temat mówimy tutaj o sporo większych pieniądzach, niż wynosi teraz minimalna krajowa. No cóż, może za kilkanaście zarobki pielęgniarek będą satysfakcjonujące, ale w tym momencie akurat tak na nieszczęście nie jest. Szkoda, bo w wielu przypadkach pielęgniarki potrafią pokazać, iż wykonują niesamowity, całkowicie niezbędny zawód.

No wyobraźmy sobie polskie porodówki bez położnych! Jednakowoż położne za granicą mają szanse na względnie spore zarobki. Jeśli któraś z pań nie będzie potrafiła umiejętnie rozporządzać własnymi pieniędzmi, zapewne nawet będzie skarżyła się na własną sytuację finansową pracując w Norwegii albo Stanach Zjednoczonych. Generalnie warto być położną, zatem jeżeli któraś z pewnie młodych kobiet na poważnie rozmyśla o pójściu w tym kierunku, bez dwóch zdań powinna mieć na uwadze, że tak naprawdę nie jest to zły pomysł. Chociaż oczywiście, aby być porządną położną trzeba posiadać powołanie (sprawdź moje źródło).

W wielu przypadkach sytuacja jest taka, iż niektóre pielęgniarki tak naprawdę co prawda nie wykonują własnych obowiązków w ten sposób, który w jakiś sposób zagraża zdrowiu i życiu mamy / dziecka, ale generalnie ciężko doszukiwać się choćby niewielkiego uczucia. Może pani w sklepie wcale nie musi przepadać za swoją pracą, ale bez dwóch zdań pielęgniarka, szczególnie położna, musi mieć powołanie. To potrzebne w tej wymagającej profesji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *