Dlaczego opłaca się interesować się programami lojalnościowymi?

Lojalność jest najbardziej istotna – w małżeństwie, wspólnym biznesie, ale także w relacjach z klientami. Zatem jeżeli jako przedsiębiorcy będziemy umieli stworzyć więź z klientami, zapewne to sprawi, iż będziemy zarabiali dużo większą kasę. A zresztą nie chodzi tylko o pieniądze, generalnie warto dbać o klientów, ponieważ ciężko bez nich funkcjonować. Klienci i pracownicy – choć całkiem często biznesmeni niejako zapominają tak naprawdę o ich istnieniu, deprecjonują ich wielkie znaczenie, to jednakże są oni najważniejsi.

trzymające się ręce

Źródło: flickr.com

Można śmiało powiedzieć, że taki przedsiębiorca, który potrafi uszanować własnych klientów oraz pracowników, pewne nie będzie uskarżał się na słabą wydajność, zarobki na gorszym poziomie, itp. Dobrze, iż można podać takie działania, których to wprowadzenie da po jakimś czasie dużo dobrego.

Jeżeli masz chęć zdobyć zbliżone dane na omawiany temat to odkryj więcej tutaj, gdyż odnajdziesz tu tylko interesujące informacje na ten temat.

Zatem najzwyczajniej w grę wchodzą bardzo skuteczne programy lojalnościowe, które generalnie są ubóstwiane przez klientów. Przykład – stacja benzynowa zlokalizowana w typowej polskiej mieścinie. Co robić, aby ludzie pragnęli właśnie u nas wydawać kasę?

No i właśnie strzałem w dziesiątkę są systemy lojalnościowe. Czyli jeżeli posiadacz samochodu będzie często u nas kupować benzynę, po jakimś czasie dostanie bezpłatny olej, części do auta czy znaczącą zniżkę. Opcji jest sporo – najważniejsze jest to, aby nagrody były korzystne, a na dodatek były najzupełniej pewne. Zatem (wypatrz promocje) jeśli kierowca tankuje na naszej stacji, nie możemy go najzwyczajniej w świecie zrobić w balona.

Przykładowo uśmiechnięty kierowca zgłasza się na stację po nagrodę, lecz nagle się dowiaduje, że promocja jest już nieważna, choć prawda jest taka, iż powinna w dalszym ciągu trwać. To pokazuje, iż w żadnym razie nie można czegoś klientowi dać, a raczej obiecać, a potem odebrać. Tak czy siak zarabiamy niemałe pieniądze na jednym kliencie, zatem gratisy trzeba wliczyć w codzienne wydatki. Profesjonalny system lojalnościowy może dać wiele. Bo gdyby tak nie było, zapewne systemy lojalnościowe nie byłyby szalenie powszechne w chociażby Stanach Zjednoczonych, a więc kolebce nowatorskich działań związanych z reklamą. Napisał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *