Co zrobić, by mieć sporo sprawniejszych pracowników?

Kiedy mamy niedużą firmę, najzupełniej nie zatrudniamy pracowników, zapewne zbytnio nie zajmujemy się kwestiami związanymi z zatrudnianiem ludzi. Jednakże gdy firma tak jakby się rozwija, najczęściej czymś niezwykle wskazanym jest to by dbać o pracowników. Czyli trzeba skompletować porządną ekipę, ale również należy zadbać o to by nieustannie udoskonali swoje umiejętności zawodowe.

Strategia biznesowa

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobrym wyjściem jest choćby zapisanie swoich ludzi na szkolenie z prince2 . Nierzadko jest tak, że jeżeli nie inwestujemy w swój personel, po jakimś okresie czasu mocno narzekamy. No cóż, nie ma sensu nie uczyć się na błędach innych ludzi. Wyłącznie solidna firma, zatem taka, która codziennie dba o swoich ludzi, może nareszcie uzyskać satysfakcjonujący profit. W szczególności, iż w końcu w wielkim błędzie jest przedsiębiorca, który sądzi, że oszczędzanie na praktycznie wszystkim to odpowiedni model biznesowy. Miejmy ogromną nadzieję, iż rodzimi przedsiębiorcy nie będą więcej całkowitymi partaczami.

Szkolenie biznesowe

Autor: Silicon Beach Training
Źródło: http://www.flickr.com

Warto zwrócić uwagę, że często jest tak, iż tak naprawdę prince2 powoduje, że szybko możemy zauważyć wiele pozytywów. Czyli kiedy nasi pracownicy posiadają certyfikaty, naturalnie wyłącznie takie, które istotnie mogą coś dać, najzwyczajniej w świecie dużo więcej zarabiają dla nas. Pewnie nie trzeba tłumaczyć dlaczego tak ze wszech miar ważne w obecnej ekonomii jest to, aby ciągle powiększać dochód. Zwłaszcza, iż przecież często krajowe firmy konkurują z francuskimi, fińskimi, kanadyjskimi, etc. Tak naprawdę jest tak, że tylko porządni pracownicy mogą sprawić, iż jakakolwiek firma będzie generowała odpowiedni profit!

Choć akurat należy zaakceptować, iż egzamin z prince2 w żadnym razie nie jest tylko prostą formalnością. Niestety często sytuacja jest taka, że dosłownie każdy jest w stanie zaliczyć szkolenie. To może fajne dla takich osób, które nie potrafią się uczyć, ale co z całą resztą? A więc: wysyłajmy swoich pracowników na wszelkiego rodzaju szkolenia, lecz zawsze zwracajmy uwagę na to, aby to były solidne kursy. Ciężko nauczyć się czegoś ciekawego z beznadziejnego szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *