Problemy ze słuchem

Obecnie dużo mówi się o rozmaitych wadach i schorzeniach słuchu. W jakimś stopniu są one zjawiskiem występującym częściej niż kiedyś, z różnych przyczyn. Co najwazniejsze, w obecnej rzeczywistości człowiek ma do czynienia ze znacznie większym poziomem hałasu niż dawniej. Wypływa to z większego natężenia ruchu drogowego i powietrznego, a także funkcjonowania innych maszyn wytwarzających hałas.

Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach

Źródło: RankingLekarzy.pl
Człowiek we współczesności w pewnym sensie także sam się na te ubytki naraża. Obecnie bowiem bardzo powszechne jest używanie słuchawek do telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3 i komputerów. Pod tym względem najbardziej szkodliwe są słuchawki douszne. Oprócz tego trzeba również mieć na uwadze, że stosowanie słuchawek na zewnątrz znacznie zwiększa ryzyko tragicznego wypadku, na przykład drogowego. Uszkodzenia słuchu obserwuje się zazwyczaj po wielu latach stałego używania słuchawek, efekty te jednak są bardzo wyraźne.

Wady słuchu u dzieciPodobnie jak w przypadku wielu innych schorzeń i zaburzeń, także w związku z wadami słuchu liczy się jak najwcześniejsze działania, w szczególności w przypadku dzieci. Nierzadko zdarza się, że dzieci posiadają wrodzone wady słuchu.

Czy poszukujesz na stronie seksuolog warszawa czegoś niezwykle ciekawego? Namawiamy w takim razie do nowego wpisu. Należy jedynie wejść w poniższy link.

Mogą one wynikać z genów, a także z przebiegu ciąży. Z kolei u dzieci większych wada słuchu może pojawić się w wyniku powikłań po chorobach dziecięcych, takich jak świnka. Rodzice powinni uważnie obserwować swoje dzieci. Niepokojące są symptomy takie jak niereagowanie dziecka na polecenia, wyraźne słuchanie przez nie wyłącznie jednym uchem czy brak gaworzenia w pierwszych chwilach życia. Każdy niepokojący symptom należy konsultować z lekarzem.

Sposoby leczeniaNowoczesna technologia daje wielkie możliwości walki z wadami słuchu i niedosłyszeniem. Lekarz laryngolog z rzeszowa pomoże dopasować odpowiednią metodę dla konkretnego przypadku. Wynaleziono rozmaite zabiegi, dające zazwyczaj bardzo zadowalające efekty. Popularnym środkiem Stosowanym w przypadku niedosłyszenia jest używanie aparatów słuchowych. Służą one do zwielokrotniania sygnałów dźwiękowych w pobliżu danej osoby tak, aby mogła ona lepiej je usłyszeć. Nowoczesne urządzenia dla niedosłyszących dają wielkie możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *