Co się dzieje z naszym danymi w internecie?

Nasza codzienność co raz bardziej przenika do wirtualnego świata. Na co dzień spędzamy w internecie dużo czasu. Tak naprawdę, mamy tam wszystko to, co jest nam najbardziej potrzebne. Nasze więzi ze znajomymi rozwijamy za pomocą portali społecznościowych. Nowe znajomości zawieramy na różnego typu czateriach albo forach, a potem dbamy o nie, prowadząc niekończące się pogawędki poprzez komunikatory. W sieci oglądamy filmy i ulubione seriale, słuchamy muzyki i szukamy przepisów kulinarnych.

regulamin

Autor: See-ming Lee
Źródło: http://www.flickr.com

Aby skorzystać z zasobów stron, trzeba się prędzej zarejestrować.

Ten link do www opłaty notarialne gliwice zdziwi Cię bardzo optymistycznie. Odkryjesz tam ogrom drobiazgowych wiadomości. Zatem nie zwlekaj i wejdź tam!

Właśnie po to wypełniamy mniej albo bardziej skomplikowany formularz swoimi danymi kontaktowymi. Na jego samym dole za każdym razem pojawia się wiadomość o przetwarzaniu danych osobowych oraz o zaproszenie do przeczytania regulaminu. Dopiero, kiedy będzie zgadzać się z jego postanowieniami, konto może zostać utworzone, a my jesteśmy w stanie korzystać z zasobów danego portalu. Niestety, określenie „zapoznałem się z punktami regulaminu” jest jednym z najpopularniejszych kłamstewek w sieci, które czasami może wiele nas kosztować. Wiele oszustów naciąga takim sposobem nieuważnych internautów, zmuszając ich potem do uiszczenia opłaty za założenie konta.

Jeżeli po przeczytaniu powyższego postu nadal masz jakieś wątpliwości, to sprawdź dodatkowo to ważne źródło (http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/) – są w tamtym miejscu analogiczne materiały.

Dlatego za każdym razem przejrzyjmy szczegółowo regulamin sklepu lub każdej strony, na której chcemy założyć profil.Większość szanujących klienta firm udostępnia na swojej witrynie przydatne dla użytkowników informacje o tym, co się dzieje z naszymi danymi prywatnymi. Taka otwarta polityka prywatności to ręka wyciągnięta w stronę klienta, który dzięki temu zapisowi wie, jakie mu przysługują prawa i czego powinien być świadomy. Jest to świetna metoda, by zdobyć wśród użytkowników szacunek. Teraz na każdej witrynie internetowej zjawia się notka o stosowaniu sławnych ciasteczek, czyli małych, zupełnie bezpiecznych dla naszego komputera, plików tekstowych, które potrzebne są do zapisywania danych. Użytkownik dostaje więc jasny komunikat, że dana strona używa cookie’s i jest w stanie zadecydować, czy zostawić ich obsługiwanie, czy też ją wyłączyć (dowiedź się więcej na Legalnybiznes).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *