Auta Forda z nami już od ponad stu lat

Niedługo upłynie 110 rocznica istnienia przedsiębiorstwa Ford, firmy, która silnie wpłynęła na historię. Fundatorem i wieloletnim szefem firmy był legendarny Henry Ford, genialny biznesmen i innowator. To dzięki jego pomysłom zbudowano Ford T, pionierski samochód wytwarzany na masową skalę

.

Pomysłem ojca założyciela było rozłożenie długiego procesu wytwarzania na drobne, proste do zrealizowania stopnie. Korporacja została najbogatszym przedsięwzięciem w USA, zapewniając pracę rzeszom pracowników. Do dziś krążą legendy, jakoby Ford wynagradzał ich tak hojnie, że mieli pieniądze na kupno robionych przez firmę pojazdów.

Według wykresów historycznych jest w tym cząstka prawdy – niemniej robotnik taki musiał sporo lat gromadzić środki na zakup. W pobliżu fabryk samochodów budowały się całe osiedla robotnicze, które posiadały własne kodeksy i służby policyjne. Henry’emu Fordowi udało się stworzyć nowoczesną korporację na dużo lat przed ich właściwych rozkwitem.

Teraz przedsiębiorstwo ciągle działa, produkując świetne modele pojazdów, takie jak np. niewielki miejski samochodów Ford Focus (zobacz). Zdaje się, że firma mająca już ponad stulecie może żyć jeszcze przez dekady, jeśli będzie zawsze celować w gusta klientów.

O ile interesują cię części do Forda, możesz naturalnie iść na niedaleką giełdę samochodową. Lepszym sposobem jednak będzie internet – w sieci działa wiele portali sklepów, które sprzedają części do Forda (różne przykłady) i innych gatunków pojazdów. Tego gatunku punkty handlowe namierzysz, jeśli do wyszukiwarki wklepiesz frazę „części do Forda”. Żeby ulepszyć efekty wyszukiwania, możesz do sformułowania wpisywanego w wyszukiwarkę internetową dopisać nazwę danego modelu auta, na przykład Ford Mondeo. Punkty handlowe w swoim sąsiedztwie znajdziesz, dołączając do szukanych słów miejscowość, w której mieszkasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *