Czy nabywcy przysługuje zapłata, gdy jego lot został odwołany?

Podróżowanie po świecie stało się aktualnie łatwiejsze za sprawą rozwoju techniki lotniczej. W dobie globalizmu latanie samolotem nie jest już możliwe wyłącznie dla wąskiej grupy bogaczy. Teraz latanie samolotem jest możliwe również dla ludzi mniej zamożnych. Jeśli zakupi się bilet stosunkowo wcześniej, to można latać samolotem niemal za przysłowiową złotówkę. Toteż zarówno podróże dla naszych lokalnych biznesmenów, jak i przeloty na wakacje stały się możliwe praktycznie dla każdego Polaka. Przelot samolotem jest tymczasem dla wielu ludzi nieznanym doświadczeniem. Toteż wielu z nich nie wie, jakie ma prawa. Warto więc się z nimi zapoznać, gdyż wtedy będzie możliwe w pełni korzystanie z praw jakie nam przysługują.

Lotnisko

Autor: Nelson L.
Źródło: http://www.flickr.com
Nabywając bilet powietrzny trzeba pamiętać, że obywatelstwo czy miejsce zakupu nie może być przyczyną wyższej ceny biletu. Prawo strzeże klientów linii lotniczych w przypadku, gdy lot z powodu nadkompletu rezerwacji odmówiono klientowi wstępu na pokład samolotu, gdy przelot ma opóźnienie dłuższe niż 3 godziny czy gdy lot został odwołany. Aby móc ubiegać się o rekompensatę finansową, to trzeba jeszcze spełnić określone warunki. Otóż wylot powinien mieć miejsce z dowolnego lotniska na terenie Unii Europejskiej (ta strona). Jeśli ten warunek nie jest wypełniony, to występuje do tego drugi: jeżeli użytkownik dociera samolotem przewoźnika pochodzącego z państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii czy Szwajcarii.

wiecej na stronie Spełnienie wymienionych warunków uprania użytkownika do domagania się [TAG=odszkodowania

. Jest o co się starać, gdyż można dostać od dwustu pięćdziesięciu do sześćset euro. Wypłata jest zależna od długości trasy. Jeżeli lot odbywa się w obszarze państw Unii Europejskiej, to przysługują pasażerowi ściśle określone sumy pieniędzy: jeżeli podróż miała wynosić do 1500 km, to należy mu się 250 euro. Jeśli tymczasem podróż miała wynosić powyżej 1500 km, to należy się pasażerowi 400 euro.

Zobacz ten tekst (https://www.workservice.pl/praca/wroclaw/), gdyż on na pewno także Cię bardzo zafrapuje. Opisuje on zbliżoną kwestię, więc nie czekaj i kliknij ten link!

Trochę inaczej wyglądają stawki w przelotach między lotniskami poza państwami członkowskimi Unii Europejskiej a wewnątrz Unii. Wtedy za przelot do 1500 km należy się 250 euro.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy artykuł, to odwiedź www adwokat w radomiu a tam oczekują na Ciebie informacje warte uwagi. Zobacz je – będziesz niesamowicie zadowolony!

Jeżeli podróż miała być odbyta w odległości do 3500 km, to należy się 400 euro. Jeżeli odległość miała być większa, to 600 euro. Więcej informacji znajdzie się wpisując w wyszukiwarce frazę: „odwołany lot odszkodowanie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *