Czy opony samochodowe muszą być drogie?

Zakup nowych opon na zimę lub lato to spory nakład pieniężny. Producenci oferują wiele obniżek, na rynku jest też coraz więcej firm. Czy rzeczywiście warto oszczędzać na oponach?

Dobre opony dają pewność. Skuteczne opony zimowe to odporność na temperatury i przede wszystkim dobra przyczepność. Kierowcy wybierając opony, mają dylemat, ile muszą wydać. Znaczenie po prostu zasada zdrowego rozsądku, bo przesada nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Oto wskazówki, mogące ułatwić ostateczną decyzję. Zobacz złomowanie pojazdów krosno.

Jak wybrać opony?

Ford Ka jako przykładowy samochód marki Ford

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Zakup letnich opon należy dobrze przeanalizować. Opony (serwis) Kleber i pozostałe modne marki można szybko kupić w internecie. Najpierw dobrze określić własne potrzeby w stosunku do opon, dopasować odpowiedni rozmiar i typ. Wielkość silnika pełni tutaj ważną funkcję. Samochody z większym silnikiem wymagają drogich opon. Istotny jest wybór opon do sposobu jeżdżenia. Właściciele aut, którzy wolą jeździć agresywnie nie znajdą zadowolenia, kupując ogumienie do jazdy ekonomicznej. Zobacz auto złom Lublin.

Ceny opon odbiegają od siebie czasami nawet do 100 – 300 zł na jednej sztuce. Takie różnice to marka i przede wszystkim jakość (dodatkowe info). Wiadomo, że ekskluzywne składniki gum i dopracowane bieżniki zarezerwowane są dla markowych opon.

Nie dla każdego markowe opony

Moc i klasa samochodu są decydujące. Drogie opony Yokohama na pewno mogliby kupić kierowcy mocnych samochodów. Gdy auto ma za sobą sporo kilometrów, a większość czasu spędza w drodze, też zasługuje na bardziej ekskluzywne ogumienie.

skup aut uszkodzonych Warszawa

Autor: SMADE MediaCompany – MediaGalleria
Źródło: http://www.flickr.com

Droższy samochód to droższe opony. Nie warto nabywać tanich opon, podróżując autem średniej klasy uzbrojonym w felgi aluminiowe. Drogie ogumienie zostało wykreowane dla kierowców ceniących jakość i nowe technologie. Nowe ceny – złomowanie pojazdów nowy sącz.

Tańsze opony są gorsze?

Nieistotne, czy to opony Continental czy też opony opony Hankook – jeżeli są dopasowane, nawet nie te niedrogie będą spełniały swoją rolę. Kierowcy, którzy przemieszczają się tylko po mieście samochodami o małej mocy, nie powinni wybierać drogich opon. Jednak, wiadomo że, jakość nie jest szkodliwa – w drugą stronę nie zawsze się sprawdza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *