Czy warto dziś mieć wyższe wykształcenie?

W dzisiejszych czasach nie brakuje ludzi z wyższym wykształceniem. Sporadycznie mówi się, że w naszym kraju mamy większą ilość ludzi z dyplomem, niż w pozostałych państwach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda – prawdziwa sytuacja jest mniej optymistyczna.

W Polsce na dzień dzisiejszy posiadamy mniej więcej trzydzieści dziewięć procent osób z wyższym wykształceniem. Na tle Europy nie jest to wynik rewelacyjny. W wielu krajach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.

recepcja

Autor: Ghelamco
Źródło: Ghelamco

Zajrzyj na Mimo to w Polsce także dochodzi dzisiaj do sytuacji, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż pracowników fizycznych. W naszym kraju często osoba z wyższym wykształceniem ma dużo mniejsze szanse znalezienia dobrze płatnej pracy, niż osoba pracująca fizycznie. Najgorzej jest pośród absolwentów uczelni humanistycznych. Bez pracy jest wielu filologów, historyków, socjologów. W sytuacji kiedy uda im się znaleźć pracę, nieraz jest to praca (zobacz praca przy kwiatach) bardzo nisko płatna, nierzadko kompletnie niezwiązana z ukończonym kierunkiem studiów.Dalsza część Liczni socjologowie pracują na infolinii, czy w innych branżach tego rodzaju, gdzie niemożliwe jest spełnianie swoich ambitnych planów zawodowych. W takiej sytuacji niemożliwym wykonywanie pracy na najwyższym poziomie. Osoby w takich sytuacjach zwykle nie lubią swojej pracy.

O wiele lepszą sytuację mają w Polsce fachowcy. Wystarczy wpisać w internet hasło “praca spawacz” i porównać jakie są wynagrodzenia w takich zawodach. Spawanie jest często ciężką pracą, wymagającą wiele cierpliwości. Proces ten polega na stopieniu elementów jakiegoś materiału, aby ponownie części te ze sobą połączyć. Podczas spawania zwykle stosuje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia przestrzeń między spawanymi elementami. Praca ta wymaga szerokiej wiedzy z zakresu materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości różnorodnych materiałów.

Czy wiesz, gdzie jeszcze można przeczytać inne tego rodzaju materiały? Jeżeli nie, to wejdź na ten odnośnik i zerknij na treść (https://zstgroup.pl/?page_id=17) zaprezentowanego tam materiału.

Jest bardzo dużo miejsc, w których można zrobić kurs spawania. Warto zastanowić się nad zrobieniem takiego kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć dobrze płatną pracę. Pracowników posiadających konkretny fach w ręku ciągle brakuje na rynku pracy.
Ciąg dalszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *