Czy warto dziś mieć wyższe wykształcenie?

W Polsce mamy teraz wielu młodych ludzi z wyższym wykształceniem. Sporadycznie słyszy się, że w naszej ojczyźnie mamy większą ilość ludzi z dyplomem, niż w innych państwach Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda – rzeczywista sytuacja jest odrobinę przesadzona.

U nas na dzień dzisiejszy posiadamy mniej więcej trzydzieści dziewięć procent osób z wyższym wykształceniem. Na tle Unii Europejskiej nie jest to nic nadzwyczajnego. W wielu państwach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe.

Sprawdź szczegóły w linku (http://www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/2), znajdziesz tam jeszcze dokładniejsze informacje, które na pewno również będą dla Ciebie interesujące.

Za przykład możemy wziąć Irlandię, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent. (Oferty pracy recepcjonistka)

praca jako recepcjonistka i portier

Autor: Ghelamco
Źródło: Ghelamco

Mimo to w Polsce również mamy dzisiaj taką sytuację, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż robotników fizycznych. W naszym kraju nierzadko człowiek z dyplomem wyższej uczelni ma dużo mniejsze możliwości otrzymania dobrej pracy, niż pracownik fizyczny. Najgorzej jest wśród absolwentów studiów humanistycznych. Bez pracy jest wielu filologów, historyków, socjologów. Jeżeli uda im się dostać pracę, często jest to praca bardzo nisko płatna, często absolutnie niezwiązana z wyuczonym zawodem. (Oferty pracy portier)

Liczni socjologowie pracują na infolinii, czy w pozostałych branżach tego rodzaju, gdzie (więcej i więcej) niemożliwe jest spełnianie swoich ambitnych planów zawodowych. W takiej sytuacji ciężko wykonywanie pracy na najwyższym poziomie. Ludzie w takich sytuacjach zwykle nie lubią swojej pracy.

Polska jest krajem, gdzie dużo lepiej żyją fachowcy. Wystarczy wpisać w internet frazę “praca spawacz” i poczytać jakie są zarobki w w takiej pracy. Spawanie jest zwykle ciężką czynnością, wymagającą wiele cierpliwości. Polega na miejscowym stopieniu materiału w celu ponownego połączenia jego części. W procesie spawania nierzadko daje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia przestrzeń między spawanymi częściami. Działanie takie wymaga szerokiej wiedzy z dziedziny materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości różnorodnych substancji. Istnieje bardzo dużo szkół, gdzie można nauczyć się spawania. Warto zastanowić się nad zrobieniem takiego kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć dobrą pracę. Ludzi posiadających konkretny fach w ręku ciągle poszukuje się na rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *