Elektroniczni palacze

Palenie nie jest zdrowe i są nikłe szanse na to, że to się zmieni. W każdym razie atrapą normalnych, dymiących papierosów są ich elektroniczne odpowiedniki. To już nie nowość, ale niektórzy ich nie znają.

Zakaz palenia w restauracjach, wysokie ceny papierosów i ciągłe zwracanie uwagi na to, że dym – czujki dymowe jest szkodliwy dla dzieci – to także spowodowało, że elektroniczny papieros jest powszechnie używany. To sprytne urządzenie wpłynęło korzystnie na kontakty palaczy ze światem.

E-papierosy zasilane są akumulatorem litowo-jonowym albo po prostu baterią. Są czymś w stylu „inhalatorów” nikotyny w czystej postaci, więc mogą służyć nałogowcom do uwolnienia się od palenia poprzez spokojne pomniejszanie ilości nikotyny. W jakiś sposób są mniej szkodliwe, dlatego że nie zawierają substancji smolistych, stanowiących realne zagrożenie życia.

papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

Działanie e-papierosówWymienny kartridż, jest nasączony specjalnym płynem, nazywającym się e-liquid. Ten liquid zawiera nikotynę (są też płyny beznikotynowe) i jest ogrzewany przez specjalny mechanizm podczas zaciągania. Atomizer jest włączany przez mikroprocesor, dalej płyn jest podgrzewany, tworząc aerozol, wdychany przez palacza. Dzięki glikolowi propylenowemu e-papieros może dymić, a w dodatku łatwo kupić swoje zapachy i smaki.

Publikacja, którą w tym momencie masz okazję czytać to nietuzinkowe źródło (autopart.pl/akumulatory-ciagniki-i-maszyny) informacji, jednak jeśli poszukujesz podobnych danych, to kliknij tutaj.

Płyn można kupić o smaku popularnych papierosów o właściwej zawartości nikotyny, ale może też być wiśniowy, a nawet o smaku coca-coli lub whisky. Światełko LED daje wrażenie, że przy zaciąganiu, e papieros świeci jak prawdziwy.

Elektroniczne papierosy należy właściwie obsługiwać, a więc regularnie ładować i instalować nowe kartridże oraz atomizery. Wydatki na te części są naprawdę mniejsze niż ceny papierosów. Dobrze inwestować w znane firmy, takie jak Mild.

Plusy e-papierosa
Obecnie elektroniczne papierosy są całkiem legalne i każdy może używać ich właściwie we wszystkich miejscach. Szczególnie w knajpach, w których jest całkowity zakaz palenia. Nie służą zdrowiu, ale też nie są aż tak szkodliwe, a zdecydowanie mogą wygrać z normalnymi papierosami. To przy okazji niezła ulga dla portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *