Skłonna do alergii skóra głowy

Wszędzie głośno jest o dbaniu o włosy, jakie odżywki do włosów, lakiery są idealne do odpowiedniego rodzaju włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Profesjonalne odżywki do włosówPodejmowane są również kwestie porównania urządzeń do modelowania, jak szczotki czy maszynki. Niewiele jednak mówi się o pielęgnacji skóry głowy, która jest równie ważna, jeśli nie istotniejsza od włosów.

Zaintrygowały Cię opisane tu treści? Jeśli potwierdzasz, to dowiedz się tutaj (https://www.krevetki.pl/blog/) następnych wiadomości na ten temat. Kierunek wskaże Ci podany link.

To od jej kondycji zależy jak szybko rosną włosy, czy są sprężyste i silne.

Skóra głowy to nic innego, jak (rekomendują nas) kontynuacja naszej skóry pod włosami, dlatego też może być mało odżywiona, pozbawiona wody, starzeć się, tak jak nasza pozostała skóra. Delikatna skóra głowy, tak samo jak skóra ciała, cechuje się objawianiem zaczerwienienia i przesuszenia oraz pozbawieniem warstwy ochronnej o kwaśnym pH – zrównoważonej mieszanki hydrolipidów, która oddziaływuje jak naturalny element ochronny skóry.

Przyczyny mogą być różnorodne, zależeć mogą od aplikacji różnych zabiegów chemicznych jak np. trwała, farbowanie włosów, prostownice czy nawet polecane maszynki do golenia, a nawet od wpływu otoczenia, takich jak dość niskie temperatury powietrza i dym z kominów. Chociaż niestety za gorące powietrze serwują nam popularne suszarki do włosów mało znanych firm.Ponadto w liczą się czynniki ściśle genetyczne, które predysponują do posiadania wrażliwszej powłoki skórnej, co powoduje, że skóra głowy jest bardziej narażona na podrażnienia.

Jeśli zobaczyliście u siebie wyżej wymienione objawy, należy sięgnąć po profesjonalne kosmetyki przeznaczone do delikatnej skóry głowy, które skutecznie złagodzą te niemiłe dolegliwości.

Źródło: Lokikoki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *