Dlaczego warto studiować prawo? Mamy sprawdzone porady

Studia prawnicze są uznawane za jedne z najbardziej prestiżowych. Specjalizacja w którejkolwiek gałęzi nauk prawnych może zapewnić duży dochód, co przyciąga dużo ludzi na studia prawnicze. Niestety, profesja prawnika jest także jedną z najtrudniejszych – konieczne jest nieustanne doskonalenie swoich umiejętności.

studenci prawa

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

Ustawodawcy gwarantują przyrost nowych ustaw w dużym tempie, profesjonalny prawnik musi być na bieżąco z każdą zmianą ustawy w granicach specjalizacji. Zdobycie dochodowej pracy w branży także jest sprawą niezbyt prostą. Egzaminy prawnicze uważane są za bardzo kłopotliwe a konkurencja jest bardzo duża.

Co po studiach?

Najlepiej płatną pracą (https://workservice.pl/kontakt/) po studiach prawniczych jest praca na terenie sądu. Sędziowie są jednymi z najwyżej opłacanych pracowników sektora Inną możliwością jest – (laserowa korekcja wzroku – informacje) praca w zawodzie prokuratora. Do tego typu pracy niezbędne jest jednak odpowiednie doświadczenie, więc też pierwszą pracą po ukończeniu studiów na kierunku prawa jest zwykle stanowisko w biurze prawnym. Ludzie zainteresowani usługami tego rodzaju kancelarii najczęściej udają się tam po porady prawne jak na . Jest to praca ceniona przez ludzi po studiach, ponieważ zalicza się do mniej skomplikowanych w zawodzie. Niektóre uczelnie przygotowują podopiecznych do tego rodzaju pracy, organizując studenckie biura porad prawnych. Można w nich otrzymać bezpłatną poradę a studenci pracują tam jako wolontariusze. Kolejnym obowiązkiem kancelarii prawnych jest obsługa przedsiębiorstw w kwestiach prawnych. Obsługa prawna opiera się na reprezentowaniu interesów firmy, np. w sprawach o długi.

Wynagrodzenie

Duże wynagrodzenie to jeden z głównych powodów przyciągających na studia prawnicze. Standardowa pensja sędziego to 6500 złotych brutto, co jest wynagrodzeniem prawie dwukrotnie przewyższającym średnią krajową. Nie jest to jednak najwyższe wynagrodzenie w sektorze. Najlepiej opłacanymi pracownikami sądownictwa są notariusze. Przeciętne wynagrodzenie za pracę w charakterze notariusza to 30 000 złotych, co jest pensją znacznie wyższą od przeciętnej pensji. Człowiek po studiach prawniczych, bez doświadczenia może dostać pensję w wysokości około 2500 złotych na miesiąc.

Więcej informacji: .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *