Co powoduje, że stal jest tak ważna w Polsce?

Stal jest podporą krajowej ekonomii! Może Monako radzi sobie bez firm wytwarzających stal, chociaż tak czy siak ją importują, to bez wątpienia problemy w branży stalowej sprawiają, iż gospodarka niejako ulega pogorszeniu. Naturalnie często tego nie odczuwamy, nie dostrzegamy zjawiska, które zasadniczo nie jest zbytnio medialne, ale prawda jest taka, że nigdy nie powinniśmy za bardzo pomniejszać jakże ogromnego znaczenia stali.

ssab.com

Źródło: ssab.com

Takie są realia naszego kraju. A zresztą Indie, Niemcy bądź USA są jeszcze mocniej uzależnione od stali.

Jeżeli cięcie (w serwisie) konstrukcyjna tanieje, w sumie nie można zakładać, że to bardzo dobra wiadomość. Bo ze stalą jest jak z przykładowo wrocławskimi domami – niby sympatycznie, iż co jakiś czas można dostrzec duże spadki w cenach, ale przecież kiedy nieruchomości znacznie tanieją, zapewne mamy do czynienia ze spowolnieniem gospodarczym. I z tej przyczyny niby nie powinniśmy oczywiście wielce wyczekiwać obniżek cen stali, ale nie możemy także uważać, że to zdrowa sytuacja, gdy najzwyczajniej stal tanieje. Może to trochę dziwne, ale tak jest w owej branży!

ssab.com

Źródło: ssab.com

Bardzo dobrze, iż w dalszym ciągu stal jest ważną gałęzią polskiego przemysłu, ponieważ pieniądze jakie wpływają do portfeli Polaków – pracowników, ale także mimo wszystko każdego Polaka, są znaczne. Kiedy gigant z branży stalowej zapłaci sowity podatek, w automatyczny sposób każdy Polak jakoś na tym może zyskać. Chociaż oczywiście nie przesadzajmy przesadnie z opodatkowaniem, bo o ile nieduża firma nie ma zasadniczo ratunku przed urzędem skarbowym, to prawdziwi giganci znają wiele efektywnych sposobów, dzięki którym zarobią wielkie pieniądze. A gdy dostrzegą, iż jest bardzo źle, zapewne przeniosą działalność w inne miejsce. Nie należy dopuścić do tego typu zachowań!

Owy tekst pokazał, że stale specjalne albo nierdzewne odgrywają niezwykle wielką rolę w ekonomii. Jeżeli będziemy dbali o to by nadal stal dawała niejako wszystkim interesujące zyski, będzie dobrze. Jednak nawet jeżeli na Starym Kontynencie nie pozostanie nawet pojedynczy producent stali, tak czy siak będziemy codziennie z niej „korzystali”. Życie bez stali jest niemożliwe zobacz stale SSAB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *