
Sprężarki śrubowe charakteryzują się wysoką efektywnością działania. Kluczową funkcję odgrywają tu 2 ruchome wielkie śruby, które tworzą ciśnienie. Sprężarki śrubowe działają dzięki silnikowi , w którym spalana jest benzyna. Są też modele wykorzystujące elektryczność. Bardzo często można ujrzeć sprężarki śrubowe na miejscach budów, gdzie są ważnym elementem wyposażenia zatrudnionych tam robotników.
Sprężarki tłokowe, jak wskazuje przymiotnik, zawierają w swej budowie duże tłoki, które tłoczą powietrze, robiąc tak ciśnienie.
Podobne dane są tutaj – więcej zobaczysz na stronie (http://www.rcc-nova.pl/galezie-przemyslu/przemysl-maszynowy/), którą też dobrze jest odwiedzić. Oczywiście jeżeli taka tematyka jest według Ciebie warta zainteresowania.
Podobnie jak sprężarki (zobacz i porównaj) śrubowe, mogą być napędzane przez różne silniki.
Sprężarki spiralne posiadają bardzo interesującą budowę. We wnętrzu sprężarki jest spirala, która wykonuje ruch i tą drogą podwyższa ciśnienie powietrza. Charakteryzują się one znaczną ergonomią, z tej przyczyny są wykorzystywane przez fabryki i osoby, które zamierzają ograniczyć koszty funkcjonowania . Plusem tego rodzaju maszyn jest to, że nie emitują one dużego hałasu, dzięki czemu są niezmiernie przyjazne dla ludzi, którzy są w jednym miejscu z maszyną.
Na zakończenie tematu zostaje nam sprężarka membranowa, obecnie rzadko spotykana. Jest ona generalnie reliktem z dziedziny historii maszyn. Używana była zazwyczaj jako urządzenie do pompowania wody do zalewania ognia, wbudowywane w pojazdach strażackich sprzed dwóch stuleci.