Macie chęć dowiedzieć się czym są programy lojalnościowe?

Możemy wyciskać z siebie ostatnie poty. Można siedzieć w pracy całe dnie. Można robić także dużo innych rzeczy, ale nigdy nie możemy zapominać o najważniejszym – sukces naszego biznesu w głównej mierze zależy od satysfakcji naszych konsumentów, których, oczywiście, wpierw musimy do siebie przyciągnąć.

Bezowocny będzie nasz trud, jeśli nie znajdziemy nabywców naszego towaru.
Dlatego każdy świeżo upieczony przedsiębiorca dowolnej branży musi przyswoić sobie główne zasady efektywnego marketingu. To nie jest tylko przedmiot naukowy, to cała filozofia. Specjaliści od marketingu, którzy posiadają już spore doświadczenie, potrafią dokonać prawdziwych cudów.

banknot 100dolarowy

Autor: Ryan Schmitz
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego jeżeli tylko nasza firma da radę unieść taki balast finansowy, nie powinniśmy na takim pracowniku (zobacz skierowanie na badania okresowe) oszczędzać. Pieniądze włożone w kampanie marketingowe zwrócą się szybciej, niż nas się wydaje.

We współczesnym biznesie furorę robi marketing relacji. Dziś nie wystarczy jedynie pokazać się lokalnej prasie, porozwieszać plakaty, czy wyemitować spot reklamowy w telewizji. Dzisiejszy klient jest niezwykle niedostępny i my musimy uczynić ten pierwszy krok. Jak sama nazwa mówi, ten rodzaj marketingu koncentruje się stwarzaniu jak najbardziej osobistych stosunków z naszym nabywcą. To nie sztuka zdobyć klientów. Później trzeba ich jeszcze utrzymać przy sobie.

Właśnie dlatego zrodziły się programy (zobacz pit 2020 program pobierz) lojalnościowe. Na pewno każdy z nas ma w portfelu cały plik plastikowych kart. Dostaliśmy je w czasie pobytu w rozmaitych punktach handlowych. To jest właśnie część tego planu. Dowolna firma, która pragnie zatrzymać przy sobie konsumentów, zwabia ich do siebie tym właśnie miłym gestem. Otrzymując kartę stałego klienta, dowiadujemy się, że stajemy się członkiem elitarnego klubu. Taka informacja mile łechce nasze konsumenckie ego. Czujemy się zauważeni i docenieni. Dodatkowo, dowiadujemy się, że dzięki posiadaniu tej luksusowej karty, czeka na nas mnóstwo atrakcyjnych promocji, nieosiągalnych dla pozostałych klientów. Właściciele popularnych sieci wysyłają nam w ten sposób jasny komunikat: jesteśmy dla nich ważni, jesteśmy wyjątkowi!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *