Sortownia – co to takiego?

Sortownie można spotkać w różnego rodzaju przybytkach, ponieważ posiadają wyjątkowo szeroki wachlarz ról. Na lotnisku są używane do przenoszenia i składowania toreb pasażerów. Są pomocne na poczcie, żeby sortować przesyłki z całego świata. Funkcjonują także w fabrykach, odgrywając niemałą rolę w procesach produkcyjnych. W dalszej części tekstu przedstawiam 2 najważniejsze części składowe, o których należy wiedzieć stawiając sortownię. Firm i modeli jest wiele i dokonując zakupu konieczne jest, by kierować się ergonomią urządzenia oraz przeznaczeniem.

Produkty YTONG to najwyższa jakość betonu komórkowego

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Istotnymi maszynami w trakcie sortowania są depaletyzatory. Zastępują one robotników w czynności wrzucania na linię produkcyjną pustych opakowań. Wyróżniamy kilka modeli tego sprzętu. Zgarniające depaletyzatory znakomicie pasują do pracy z butelkami i puszkami. Mogą się pochwalić wysoką efektywnością i bezpieczeństwem przy przenoszeniu szkła. Portalowe depaletyzatory mają podobne zastosowanie, ale są mniej sprawne. Kolumnowe depaletyzatory sprawdzają się przy beczkach i skrzynkach i oferują zbliżoną wydajność, co typ portalowy. Depaletyzatory ramowe służą do identycznych zastosowań co kolumnowe, jednak dzięki lepszym parametrom mogą obsłużyć więcej skrzynek na godzinę. Gdy planujemy dopasować depaletyzator do dobra, które produkujemy, można zamówić specjalnie wykonany model. Dzięki temu proces produkcyjny będzie szybszy i bezpieczniejszy.

W każdej sortowni – magazynowej i produkcyjnej – konprzenośniki – wypróbuj w promocji przenośniki pantograficzne-> sprawdź serwis -rzenośniki taśmowe, napędzane prądem. W niektórych miejscach możemy mieć do czynienia z maszynami spalinowymi albo na sprężone powietrze i płyny. Przenośniki odróżniają się ze względu na typ wbudowanej taśmy, przenoszącej towary. Ważne jest dopasowanie surowca warstwy górnej taśmy do przewożonego dobra. Wyróżniamy więc przenośniki taśmowe z taśmami tradycyjnymi, zrobionymi np. z PVC i gumy. Sprawdzą się w wielu przypadkach. Przenośniki taśmowe z taśmami modularnymi produkuje się ze specjalnych substancji, takich jak polietyleny. przenośniki taśmowe – idź pod ten adres- przenośniki elastyczne

Źródło: robak.konin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *