Górskie wczasy

Pieniny

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
Każdy wybiera 2 klasyczne kierunki wakacyjnych wojaży – góry i morze. Generalnie można znaleźć zwolenników którejś z tych alternatyw, są również tacy, którzy stawiają na obie bądź decydują się na urlop nad jeziorem. Dzisiejszy wpis został stworzony dla tych osób, które chcą tego lata spędzić wakacje w górach.

No i w tej chwili ujawnia się się dylemat – które konkretnie góry? Nasza ojczyzna jest tak charakterystycznie uformowana, że wszystkie pasma są położone na południowym krańcu. Popatrzmy więc na zachodniągdzie (dalsze informacje)ść, gdzie wypiętrzają się Sudety. To interesujący kierunek na wczasy, goście znajdą tam sporo atrakcyjnych miejscowości do odwiedzenia – np.

Nie zwlekaj – czytaj (http://www.kormoran-rowy.pl/) o temacie, który tutaj omówiliśmy. Dużo detali odkryjesz we wpisie dołączonym pod podanym linkiem.

Karpacz oraz Szklarską Porębę. Te wyżynne okolice zawierają w sobie całą masę długich szlaków turystycznych. Jedynym mankamentem Sudetów jest to, że ciężko znaleźć tam atmosferę – sporo gości uważa, że czuć tu sporo obcości.

Dalej na wschód leży Beskid Śląski i Mały, dużo fajniejsze rejony do zwiedzania. Fanom skoków narciarskich gorąco polecamy wakacje w Wiśle, gdzie stoi wielkie muzeum najlepszego skoczka świata – Adama Małysza. Warto również spędzić parę dni w Żywcu, gdzie jest wspaniały pałac z pięknym parkiem, oraz Pszczynę.

zakopane

Źródło: www.morguefile.com

No w wycieczkach palcem po mapie naszego kraju dochodzimy do Tatr. Najpopularniejszym kurortem w tym rejonie jest Zakopane. Każdy uwielbia ten specyficzny regionalny klimat, który jest wytwarzany przez bacowską kulturę. Jeśli planujesz wybrać się na wczasy do tego miejsca, powinieneś jak najprędzej odszukać w sieci oferty noclegów w Zakopanem. To niezwykle chętnie wybierana przez gości mieścina, zatem w przyszłości może być trudno zarezerwować pokoje. Należy dodać, że do Zakopanego wpadają nie tylko goście z Polski, lecz także z obcych kraju, przede wszystkim z Rosji.

Najbardziej na wschód rozciągają się Bieszczady, które wyróżniają się zapierającymi dech w piersiach pejzażami. Warto odwiedzić je zwłaszcza jesienią, kiedy można podziwiać niebywałą feerię barw.

Jeżeli szukasz innej miejscowości. Przecież Kraków jest w rozsądnej odległości od Zakopanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *