Różne oferty proponowane przez bankowość

Większa część klientów banków korzysta jedynie z możliwości prowadzenia rachunku, wpłacenia pieniędzy na lokatę czy uzyskania kredytu. Banki to jednak instytucje, których oferta jest o wiele szersza. Oferta banków dzieli się na tą przeznaczoną dla klientów indywidualnych (w tej grupie wyróżnia się jeszcze osoby zamożne, dla których tworzona jest oddzielna oferta) oraz na tą skierowaną do spółek i przedsiębiorstw. Oprócz oczywiście dysponiwania kontem, instytucje oferują zestaw innych możliwości ulokowania kapitału w ich rękach. Środki klientów są instytucjom bankowym niezbędne do prowadzenia działalności – dawania pożyczek i kredytów, zatem każdy pieniądz na koncie instytucji jest wart znacznie więcej, niż można sądzić po jego nominale.

symbol zatrzymania pieniędzy

Autor: The JH Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Domy maklerskie
Banki posiadają często własne domy maklerskie. Z tego rodzaju domów korzystają użytkownicy, którzy chcą żeby ktoś obracał ich gotówka na giełdzie papierów wartościowych. Jest to ryzykowna inwestycja, wymagająca dużego doświadczenia i obeznaniu w sprawach rynku, toteż wiele osób podejmuje decyzję o skorzystaniu z porad maklera.

Czy poszukujesz na stronie kancelarie prawne we Wrocławiu czegoś niezwykle ciekawego? Zachęcamy w takim razie do następnego artykułu. Musisz tylko kliknąć w ten link.

W obowiązki maklera wpisuje się zakup i sprzedaż papierów wartościowych, rozliczanie transakcji (link do i zawiadamianie klienta o wysokości jego aktualnego kapitału. Z takich domów maklerskich korzystają także same banki, które niewielką część własnego dochodu przeznaczają na tego rodzaju ryzykowne przedsięwzięcia. Z tej przyczyny instytucjom zależy na tym, żeby zatrudniać dobrych maklerów

.

Przedsiębiorstwa źródłem pieniędzy
Niezwykle bogatym segmentem bankowości jest ta skierowana do przedsiębiorstw. Oferta lokat bankowych jest niezwykle duża: umożliwia lokowanie gotówki w kilku walutach, negocjowanie oprocentowania i dużo innych. Firmy mogą też wybierać wśród szerokiej palety pożyczek i kredytów. Są tam na przykład pożyczki na działalność bieżącą, pożyczki na cele inwestycyjne czy nawet kredyty hipoteczne (kredyty hipoteczne dla firm). Konta dla właścicieli przedsiębiorstw także są o wiele bardziej rozbudowane, niż te dla klientów indywidualnych. Banki oferują również wiele usług dotyczących księgowości – od podstawowych programów do obliczania wydatków, po oprogramowanie pozwalające drukować faktury vat i inne przydatne użytkownikom dokumenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *