Innowacyjne formy rekrutacji

Szukanie dobrej pracy to obecnie nie lada umiejętność. Zanim stworzymy swoją aplikację na wymarzone stanowisko, musimy szczegółowo zaznajomić się z wymaganiami firmy, która dała ogłoszenie. Przede wszystkim ułatwi nam to napisanie najlepiej dopasowanego do profilu firmy CV, oprócz tego trzeba dowiedzieć się, jaką metodę rekrutacji stosuje dana firma.

Kiedy mamy taką wiedzę, to możemy rozważyć, czy naprawdę posiadamy kompetencje, których oczekuje pracodawca.Jednakże nie załamujmy rąk, jeżeli nie całkiem pasujemy do profilu modelowego kandydata . Oprócz ukończenia studiów wyższych i historii kariery, liczą się też kompetencje miękkie, takie jak radzenie sobie w sytuacjach stresowych, itp.

Gniazdko elektryczne

Źródło: http://ospel.pl

Jeśli szukamy ofert pod hasłem: praca Ciechanów, to możemy oczekiwać bardziej standardowych typów rekrutacji, gdyż nawet dobrze znany Browar Ciechan, z pewnością największy pracodawca w gminie, jest krajową firmą rodzinną. Jeśli ubiegalibyśmy się o stanowisko w tego typu firmie, możemy spodziewać się raczej rozmowy kwalifikacyjnej. Czytaj dalej W dużych korporacjach, na terenie Wrocławia czy Krakowa, coraz częściej stosuje się tzw. Assesment Center. Jest to metoda, która pozwala na efektywną ocenę uczestnika oraz określenie poziomu jego efektywności na danym stanowisku, o które się ubiega. Zazwyczaj przez samych uczestników sesji metoda ta uznawana jest za bardziej obiektywną. Wynika to głównie z samej konstrukcji takiego modelu rekrutacji. Na Assesment Center wszyscy uczestnicy mają zagadnienia.

Jeżeli musisz poznać niniejszą kwestię dokładniej, kliknij ten odnośnik, ponieważ odnajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci sugerujemy.

Są oni także oceniani przez kompetentnych asesorówWięcej na

Wykorzystanie takiej metody ma również korzystny wpływ na budowanie wizerunku firmy na rynku pracy. Pracownicy z reguły doceniają możliwości rozwojowe, natomiast aplikanci – zaangażowanie firmy. W przypadku gdy proces rekrutacji ukończy się dla nich niekorzystnie, są radzi z faktu, że dostają konkretną informację zwrotną na temat swoich umiejętności. Przedsiębiorstwa, które organizują sesje AC, ponad to oferują informację zwrotną są odbierane jako bardziej wiarygodne, a także, jak również mające większy potencjał rozwojowy.
Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *