Jak obrabia się stal hardox?

Stale typu hardox należą do materiałów posiadających bardzo szerokie zastosowanie. Są to materiały wykorzystywane właściwie we wszystkich obszarach przemysłu. Tym, co wyróżnia je spośród innych typów stali jest wyjątkowa wytrzymałość takiego rodzaju materiału na ścieranie. Przykładowym zastosowaniem tego typu stali są młotki hardox.

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow

Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/

Należą one do elementów kruszarek, które wystawione są na silne działania mechaniczne, młotki te działają w warunkach ekstremalnych i niezmiernie ważne jest, aby stal ta była wyjątkowo odporny. Młotki hardox posiadają również inną niezwykle istotną cechę – mają zdolność dużego przenoszenia zmiennych obciążeń.

Nie jesteś pewien odnośnie tamtego tematu? Najlepiej sprawdź szczegóły producent kabli i przewodów dostępne dokładnie tutaj. Wszystko jest starannie opisane.

Tego typu stal i wszelkie przedmioty wytwarzane ze stali hardox uważane są przez specjalistów za najlepsze rodzaje stali na świecie, dając również gwarancję, że dana maszyna będzie pracować solidnie przez długi okres czasu. Stal hardox (czytaj więcej o stali hardox!) używana jest do wytwarzania maszyn, które pracują między innymi przy pracach wyburzeniowych, ale również koparek i kruszarek oraz wszystkich maszyn, które powinny pracować nieprzerwanie przez wiele godzin nie bez ryzyka jakiegokolwiek pęknięcia i odkształcenia. Taka filozofia działania umożliwia ograniczyć zużycie sprzętu a tym samym zwiększyć żywotność oraz ograniczyć koszty wiążące się z serwisem zużytych części. Interesujący i korzystny zdaje się być też fakt, że stal hardox zachowuje się tak samo przez cały okres użytkowania (szerzej o tym: ). Stal hardox jest jak widać blachą rzeczywiście trudnościeralną, wymagającą bardzo specjalistycznej obróbki.

śruby

Źródło: www.morguefile.com

Obróbka metali trudnościeralnych jako działanie, które wymaga profesjonalnego sprzętu i podejścia wykonywane jest często w firmach oferujących tego typu materiały. Posiadają one konieczny sprzęt do cięcia i gięcia tak mocnych materiałów. Przykładem obróbki blach trudnościeralnych może być cięcie laserem, dzięki czemu mamy gwarancję bardzo gładkich krawędzi oraz bardzo małe odpuszczenie na krawędziach. Dodatkową cechą takiego typu cięcia jest wyjątkowa precyzja przy powtarzających się cięciach. Kolejnym typem obróbki stali hardox jest cięcie plazmowe, które z kolei daje możliwość przeprowadzenia dużej ilości cięć w bardzo szybkim terminie a ponadto jest relatywnie niedrogie.

Czy myślisz o bardziej szczegółowym poznaniu analizowanego tu materiału? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę (http://www.ewidencjamajatku.pl/kontakt), która też na pewno przykuje Twoją uwagę.

Pośród licznych metod cięcia stali hardox najlepszą metodą jest cięcie strumieniem wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *