Jak radzić sobie z trudnym okresem w związku

W długoletnich związkach nierzadko zdarza się, że czujemy się w związkuzagubieni. Mamy wrażenie, że od dłuższego czasu żyjemy z naszym partnerem osobno, mimo że pod jednym dachem. Kryzysy w małżeństwie to to całkiem naturalna sprawa, trzeba jednak mieć świadomość, w jaki sposób je zwalczyć. Czasami można po prostu spędzić ze sobą więcej czasu. Zdarza się jednak, że źródło problemu jest głębsze i wynika z jakiegoś poważniejszego zdarzenia w naszym życiu. Wtedy stanowczo trzeba udać się do psychologa, który pomoże nam lepiej zrozumieć źródła kłopotów w naszym małżeństwie oraz znalezieniu konkretnego rozwiązania.

terapia

Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com
Terapia małżeńska polega przede wszystkim na moderowanej rozmowie w obecności terapeuty. Może się to wydać trudne do zrozumienia, ale większość par z biegiem lat zapomina o tym prostym sposobie komunikacji. W ciężkich sytuacjach chowamy urazę do partnera, zamiast zwyczajnie z nim porozmawiać. Z czasem zbiera się w nas coraz więcej negatywnych emocji, które mają wpływ na nasz obraz drugiej osoby. Tłumione urazy to częsta przyczyna problemów w małżeństwie. Zamiast usiąść i przeprowadzić ze sobą szczerą rozmowę, niejednokrotnie doprowadzamy do sytuacji, które tylko pogarszają relację w związku (czytaj tu).

Podczas terapii psycholog często wciela się w rolę mediatora i stara się dopuścić do głosu obie strony, tak by każdy mógł powiedzieć, z czym ma największy problem. Kobiety znacznie szybciej są skłonne mówić o swoich emocjach, znacznie trudniej natomiast przychodzi to mężczyznom. Terapia jest to jednak długotrwały proces, w trakcie którego musimy zmierzyć się z naszymi problemami.

Nie ociągaj się! Jeśli zaciekawił Cię nasz temat, to wejdź dalej. Tam oczekuje na Ciebie interesująca treść (https://novamedis.pl/detoks-organizmu/). Myślimy, że w taki sposób będziemy mogli odpowiedzieć na wszystkie Twoje niepewności.

Nie wystarczy po prostu zdecydować się na wizytę u psychologa dla świętego spokoju, trzeba przede wszystkim czynnie uczestniczyć w każdym spotkaniu.

terapia

Autor: Sigma
Źródło: Sigma

Progres w psychoterapii zależą głównie od naszej motywacji. Powinniśmy jednak wspólnie przejść przez tę drogę, by uratować swoje małżeństwo.

Zainteresował Cię ten temat? Bardzo nam miło. Po dodatkowe wątki (https://bakaliowyswiat.pl/pl/herbata) wejdź do nowego linku – tam opracowaliśmy rzetelne informacje.

Nie zawsze w tej sytuacji rozwód jest udanym rozwiązaniem (więcej na temat terapii małżeńskiej). Może się bowiem okazać, że w kolejnym naszym związku, będziemy powtarzać dokładnie ten sam destrukcyjny schemat zachowania, który po pewnym czasie doprowadzi nas do kolejnego kryzysu. Jeśli nadal kochamy osobę, z którą jesteśmy z pewnością warto powalczyć o wspólne szczęście, które może być tuż za rogiem. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z trudnościami w naszym związku warto udać się do sprawdzonego terapeuty, aby zwiększyć swoje szanse, na pokonanie go.

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *