Jakim sposobem się wyróżnić z tłumu?

Żyjemy w czasach, w których trudno się czymś wyróżnić. Powodem jest na pewno przesyt poznawczy – dostajemy tak wiele informacji, iż nie starcza nam siły i chęci, ażeby zrozumieć ten cały szum informacyjny. Jesteśmy w stanie zapoznać się z daną wiadomością, a za chwilę o niej zapomnieć. Ta powierzchowność, to „muskanie” po powierzchni informacyjnej studni bez dna jest bardzo charakterystyczne, dla okresu, w których żyjemy. Wystarczy spojrzeć na portale informacyjne, jak błyskawicznie najważniejsze wiadomości znikają ze strony głównej, ma to miejsce też na płaszczyźnie offline – paski informacyjne w znanych stacjach to taki znak rozpoznawczy aktualnych czasów. Dzieje się przez chwilę czas, za moment znika, gdyż w innym miejscu dzieje się więcej.

wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę nie ma z takiej okoliczności nieskomplikowanego wyjścia, gdyż specyfika aktualnych czasów wymusza tak jakby określenie, że cokolwiek zaprojektujemy, to w tym zaprojektuje ów przedmiot także ktoś inny.

Ta nowa treść (http://www.zelwak.pl/) jest bardzo ciekawa i jeżeli szukasz więcej informacji na prezentowaną tu tematykę, to znajdziesz je tu.

I nie chodzi tu o żadne wynalazki przecież, zagadnienie obejmuje temat trudności wybicia się ponad przeciętność. Pomysł jest istotny, lecz jeśli popatrzymy na rynek, na zrealizowane projekty, na podjęte inicjatywy, to dojdziemy do wniosku, że albo rynek jest za bardzo zajęty, albo nic nie warty, nie warto na niego wchodzić – .

przykładowe wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowanie jednakże warto próbować, musimy przygotować własną ofertę, zaprojektować wizytówki, stworzyć stronę internetową, przygotować teczki ofertowe, zdobyć ciekawe i rokujące na przyszłość kontakty… To wszystko jest do zrealizowania, i co więcej, korzystniej to zrobić, niż czekać na rozwój sytuacji lub oczekiwać, że nagle wszystko odmieni się na naszą korzyść. Oczywiście, należy z uwagą śledzić, jak rozwija się rynek i właściwie reagować, ale jednocześnie nie popadajmy w skrajności, bo siedząc na starcie nigdy nie zrobimy pierwszego, bardzo ważnego kroku.

Jeśli poszukujesz fascynujących informacji na ten temat, poczytaj tu (http://goldkram.eu/prods_oferta.htm) nas, a z pewnością znajdziesz ciekawe fakty.

A bez tego nie mamy szans na zmianę.

Starajmy się wobec tego działać w zgodzie z własnymi ustaleniami, realizujmy swoje plany, jak mówi nam umysł i serce, a jednocześnie miejmy głowę na karku i chodźmy twardo po ziemi. Dzięki temu posiadając dość odważny zamysł będziemy umieli dopasować go do realiów, w których genialny, nowatorski pomysł – owszem, ale przede wszystkim realność i biznesowe podejście do podejmowanej inicjatywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *