Jak przeprowadza się tajemniczego klienta?

Coraz więcej firm w Polsce decyduje się na przeprowadzenie w swoich placówkach badanie mystery shopper. W tym celu wynajmuje się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego specjalnie wyszkolonych pracowników.

Na pewno zachodzicie w głowę na czym polega tego typu badanie (zobacz badanie satysfakcji klientów). Otóż sprawdza się standardy obsługi klienta na terenie danego sklepu. Oczywiście przygotowanie badania wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak właściciele firm przeważnie chwalą sobie rezultaty. Duże sklepy zamawiają tego typu usługi cyklicznie, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich pracowników, a także mieć na wysokim poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: oferty pracy tapicer).W jaki sposób się to odbywa? Po pierwsze na spotkaniu z przedstawicielem firmy ustala się jakiego typu procedury sprzedaży są stosowane w sklepie, a także założenia obejmujące wygląd sklepu, tj.rozlokowania produktów , a także charakterystyki typowego konsumenta. Dalej konstruuje się specjalistyczny kwestionariusz, posiadający odpowiednią ilość pytań. Zazwyczaj są to pytania zamknięte, żeby kontroler mógł szybko ocenić placówki, jednak pytania otwarte są także konieczne. W nich bowiem kontroler może opisać swoje uwagi, które stanowią wyjątkowo cenny materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy formularz musimy wybrać osoby, które wykonają pracę w terenie. Kandydat na tajemniczego klienta powinien być z natury spostrzegawczy, posiadać trochę umiejętności analitycznych.Oprócz tego poszukuje się audytorów, którzy prawidłowo wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem nieprzyjemne sytuacje, gdy ktoś wcale nie skontrolował danego sklepu, a kwestionariusz wypełnił. (Ogłoszenie: praca Tarnów).
Agencja badawcza, która najmuje audytorów, musi ich wcześniej dokładnie przeszkolić.Tego typuszkolenie nie trwa długo i nie jest zbyt kosztowne.
Ukończeniem działalności badawczej jest raport. Odnajdziemy w nim część analityczną oraz wnioski. Czasami firmy dowiadują się, że ich sposób sprzedaży jest nieskuteczna, a ich pracownicy nie wykonują sumiennie swojej pracy, zaniżając w ten sposób sprzedaż.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnio jest to dosyć dobra praca, również dla osób studiujących, nawet w mniejszych powiatach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszyscy ludzie zainteresowani, takimi ogłoszeniami, powinny zdawać sobie sprawę z faktu, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów to za mało. Nierzadko w topowych serwisach z ogłoszeniami nie doszukamy się ogłoszeń typu praca tajemniczy klient. Musimy odwiedzić adresy funkcjonujących w naszym powiecie firm badawczych i wysyłać CV prosto na ich e-mail.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *