Czy terapia małżeńska pomoże rozwiązać problemy w związku?

Na początku trwania związku, partnerzy widza siebie przez różowe okulary i starają się dostrzegać jedynie to, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnych rzeczach, ale w miarę jego upływu, mogą coraz mniej chwil spędzać na robieniu czegoś we dwójkę. Po ślubie, okres miesiąca miodowego się kończy i wówczas niezmiernie istotna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.

Lekarzowi możesz zaufać

Często, kiedy w małżeństwie pojawiają się kłopoty, partnerzy obwiniają się wzajemnie o ich spowodowanie, a stąd tylko jeden krok do kłótni, krytyki albo cichych dni. Wtedy, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i fizycznej, zamiast do partnerstwa, dochodzi do utraty zaufania, niedotrzymywania raz danego słowa i braku poczucia bliskości.

Jeśli ciekawi Cię ten artykuł, to bez wahania kliknij tutaj i przeczytaj dodatkowo inny równie pasjonujący news dr jerzy zięba witamina c.

Problemy małżeńskie dotyczą przede wszystkim sfery seksualnej, finansów i wzajemnej komunikacji.

Jeżeli trudności nie zostaną rozwiązane, pojawia się poczucie osamotnienia i izolowanie się partnerów od siebie.

Jeżeli zaprezentowany artykuł zabrał Cię w nieznany rejon wiedzy, to świetnie się składa, gdyż masz możliwość zgłębić pozostałe informacje tutaj (zdrowie-legionowo.pl/) – kliknij na ten odnośnik i poczytaj więcej.

W tej sytuacji, małżonkowie szukają wsparcia emocjonalnego u innych osób, co często prowadzi do zdrady. Zanim do tego dojdzie, warto pójść po pomoc do psychoterapeuty, który pomoże nam spojrzeć na sytuację z innej perspektywy. Aby znaleźć pomoc, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „terapia małżeńska”, można również wpisać miasto, co ułatwi poszukiwanie, np. „gabinet psychologiczny warszawa”.

A co już dziś mogą zrobić osoby, które chcą uniknąć konfliktów małżeńskich? Spokój i powodzenie w związku wymaga dużo siły, a szczególnie opanowania sztuki kompromisu. Po ślubie relacje między partnerami zmieniają się, ponieważ nie spotykają się oni tylko na kilka godzin, ale mieszkają razem, muszą dzielić ze sobą przestrzeń życiową, a tym samym akceptować wady partnera które widać w życiu codziennym. Pamiętajmy, by w takiej sytuacji dbać o to, co dobre miedzy małżonkami, koncentrować się przede wszystkim na dobrych stronach i wsłuchiwać się w potrzeby drugiej osoby.

Kobieta u lekarza

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Zdrowy związek jest możliwy do osiągnięcia, wymaga jednak od partnerów wiele cierpliwości i zrozumienia. Trzeba również pamiętać o tym, że choć małżeństwo jest wspólnotą dwóch osób, to powinno znaleźć się w nim miejsce na wolność jednostki, umożliwiając jej tym samym rozwój osobisty. W dobrze prosperującym związku, musimy nauczyć się obdarzać miłością drugiego człowieka, a także umieć się otwierać na uczucie, którym obdarowuje nas partner – tutaj znajdziesz pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *