W jaki sposób wspierać polską branżę stalową?

Czy stal, na ten moment, odgrywa w polskiej gospodarce ważną rolę? Owszem, lecz zależy w jaki sposób podejść do owego problemu. Wiadomo: stal jest niezbędna w chociażby budowlance, ogólnie w przemyśle, jednakowoż wiemy, iż ciągle spada udział właśnie przemysłu w polskim PKB. Można w sumie powiedzieć, że chociaż w istocie produkcja niemalże wszystkiego się pomniejsza, naturalnie w relacji do PKB, to i tak stal jest nadal czymś wielce istotnym. A więc doceńmy wpływ stali na autentycznie cały kraj!

Spawanie stali

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy wiedzieć, że chociaż ciężko tolerować socjalizm w ekonomii, to jednakże jeżeli w XXI wieku niepodzielnie rządzi etatystyczne myślenie, fajnym wyjściem jest większe dotowanie właśnie polskiej stali. Jest sporo krajów, w których rządzący wydają bardzo duże pieniądze na ową branżę.

Później ciężko się dziwić, iż krajowe rury stalowe są tak jakby wypierane przez takie niemieckie czy chińskie. Trudno jednoznacznie akceptować etatystyczne postulaty, ale być może dotowanie krajowej stali to książkowy przykład wybierania mniejszego zła? Bardzo ciekawe co na owy temat sądzą pozostali czytelnicy, opinie są pewnie bardzo podzielone. Bo w końcu polska scena polityczna jest wielce podzielona, to akurat żadne zaskoczenie.

Gięcie profili stalowych

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

To co jest doskonałe to również to, że popierać krajową cięcie (zobacz nasze linki) można w przyjemny sposób – najzwyczajniej starajmy się chętniej kupować rury bądź profile stalowe wytwarzane w akurat naszym kraju.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawiły Cię zawarte tu wiadomości, to zapewne bieżąca notka na ów temat również Cię przyciągnie. Przeczytaj tekst na ten temat.

Trudno o firmę działającą w stali (oferta tutaj), gdzie kapitał zakładowy jest tylko polski, ale jeżeli jakaś huta działa w naszym kraju, niejako automatycznie musimy ją „wspomagać” pieniędzmi.

To również kontrowersyjna teoria, bo wiele osób myśli, że wspieranie w akurat taki sposób polskiego kapitału nie ma najmniejszego sensu. Cóż, w istocie nie ma takiej opinii, która jest popierana przez dosłownie każdego. Najbardziej istotny jest wzajemny szacunek.

Na szybko podsumowując te dwie tezy: ciężko jednoznacznie rzec, że w istocie czymś wielce istotnym są państwowe dotacje oraz wspieranie przez konsumentów, lecz tak czy siak skoro nie chcemy, aby no ostatnia huta w Polsce zamknęła się na amen, powinniśmy coś mimo wszystko robić. To akurat pewne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *