Jakie obowiązki realizuje komornik?

Praca komornika jest bez wątpienia wyjątkowo trudnym zajęciem. Na ogół ludzie czują do osób wykonujących taki zawód nie tylko niechęć, ale również wręcz agresję. Nadrzędną przyczyną takich emocji jest naturalnie zakres jego działań. Praca komornika jest również zajęciem bardzo ryzykownym i wymagającym poświęcenia. Do podstawowych działań komornika trzeba włączyć ściąganie długów. Działanie takie ma wiele części. Po pierwsze windykacja długu opiera się na wejściu na konto bankowe. Konfiskuje się zwykle sporą część wynagrodzenia dłużnika, aczkolwiek nie wszystko, aby pozostawić mu jakieś środki do życia. Czasami jednak ma miejsce tego rodzaju sytuacja, kiedy dłużnik jest bezrobotny i nie jest możliwym tego rodzaju działanie.

Poza tym często jest tak, że kwota, którą komornik musi ściągnąć jest wyjątkowo wysoka i należy wówczas posiłkować się konfiskatą konkretnych przedmiotów.

Nie wahaj się – w poszukiwaniu ciekawego Cię tekstu kontynuuj klikanie (http://notariusz-rakoczy.pl/) w następne linki. Po pewnym czasie z pewnością znajdziesz coś ciekawego.

Wówczas właśnie następuje zajmowanie mienia, czyli pojazdów, umeblowania, sprzętów gospodarstwa domowego, komputerów itp. Sporadycznie może się zdarzyć, że nawet to nie spłaca sumy jaką jest ktoś dłużny i musi się zająć całą nieruchomość a osoba dłużna jest zmuszony się wyprowadzić. Do tego rodzaju sytuacji niestety dochodzi często, zwłaszcza wówczas, kiedy dłużnik nie posiada majątku i oszczędności, a często także pracy.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

W ostatecznych sytuacjach zdarza się, że nawet takie działanie staje się niewykonalne, ponieważ dłużnik nie ma jakiegokolwiek dobra, nie posiada żadnego pojazdu, mieszkania czy nawet nie ma stałej pracy. W takich sytuacjach wkracza do akcji sąd i ma miejsce postępowanie sądowe. Do tego typu historii dochodzi aktualnie niezwykle często. W okresie kryzysu ludzie często tracą stanowiska pracy i mają wielkie problemy ze spłatą zaciągniętych długów. Z drugiej strony jest wiele ludzi pragnących odzyskać swoje pieniądze, które komuś pożyczyły.

Wówczas osoby poszkodowane próbują znaleźć jak najszybszą możliwość odzyskania swoich oszczędności. Żeby w dzisiejszych czasach trafić do komornika należy jedynie wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę, najlepiej w połączeniem z miastem, gdzie chcemy znaleźć komornika, np. komornik sądowy wrocław. Można także postarać się wybrać  się na wszelakie licytacje skonfiskowanego mienia (strona www tu). Żeby dowiedzieć się więcej o takich miejscach można np. wpisać komornik wrocław licytacje. Od razu odnajdziemy to, czego poszukujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *