Plusy stosowania białka serwatkowego

suplementy

Białko jest jednym z najistotniejszych suplementów dla wszystkich sportowców, ale największe znaczenie ma dla osób stosujących długookresowy, intensywny trening wytrzymałościowy. Jest potrzebne przy powiększaniu masy oraz rozwijanu mięśni. Białka zapewniają w organizmie właściwy bilans azotowy umożliwiając maksymalną stymulację anabolizmu i odbudowę mięśni.

Whey protein, to białko serwatkowe oferujące wszystkie korzyści które znajdują się w białkach pochodzących z nabiału, jednak nie posiada laktozy i cholesterolu. Może też być stosowane przez sportowców którzy są weganami. Whey protein posiada również wyższy w porównaniu z innymi białkami nabiałowymi poziom kwasu glutaminowego. Gdy przeciążymy mięśnie, zapasy glutaminy w organizmie spadają i powinny być uzupełniane poprzez suplementację. Sweet Whey wpływa również dodatnio na metabolizm, pracę jelit i mikroflorę jelitową, skutecznie wspomaga i ulepsza nasz system odpornościowy.

Jeżeli poszukujesz analogicznych informacji, co te opisane w naszym wpisie, to w artykule (https://apteczkadziecka.pl/) zamieszczonym tu z pewnością je odnajdziesz.

Białko serwatkowe jest produktem przeznaczonym dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób pragnących zmniejszyć masę ciała. Sweet Whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów, aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy. Wejdź na dieta kulturysty

Aminokwasy BCAA, w przeciwieństwie do innych białek, nie są niszczone w przewodzie pokarmowym i w wątrobie, ale od razu bezpośrednio wnikają do krwiobiegu, następnie pobudzają syntezę białka w mięśniach. Najlepiej zażywać BCAA extra w kilku niewielkich porcjach rozłożonych na równe części i spożywanych przez cały dzień, najlepiej w trzygodzinnych odstępach czasu. Glutamina jest doskonałym składnikiem zapobiegającym niszczeniu mięśni oraz zmniejszającym ich bolesność. Jest to hormon, który ma znamienny wpływ przy redukcji wagi, zwiększa masę mięśniową a także gęstość kości. Pomaga też zmniejszyć ból w mięśniach wywołany obecnością kwasu mlekowego, dzięki czemu można dłużej trenować. Zobacz też zespół klinefeltera

Duże zapotrzebowanie na białko w sporcie, przy jednoczesnym założeniu, aby danie nie było ciężkie i nizbyt duże otworzyło drogę odżywkom wysokobiałkowym, które częściowo pokrywają potrzebę organizmu na materiał budulcowy. Są wyśmienitym pokarmem gdyż występujące w nich białko jest w postaci łatwo przyswajalnych hydrolizatów.

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *