Obcy nie podchodzi tak emocjonalnie

Jak często jest tak, że ktoś popada w nałóg i nawet kiedy niby chce z niego wyjść, to oraz tak błyskawicznie dochodzi do wniosku, że to nie ma sensu, gdyż sam nie da sobie rady, a jednocześnie nikt inny go nie zrozumie? A co z małżeństwami, które zaczynają się od siebie odsuwać, zaprzestają ze sobą dyskutować, czy one też powinny od razu ruszyć do sądu z pozwem rozwodowym, a może jeszcze jest szansa, iż wszystko da się naprawić i znowu będą mogli być udanym małżeństwem?

psychoterapeuta

Autor: The Huntington
Źródło: http://www.flickr.com
Psychoterapia Kraków może pomóc
Jeśli naprawdę decydujemy się na to, iż pora zerwać z nałogiem, bez względu czy jest to alkohol, narkotyki, hazard, to bez wątpienia odpowiednio robimy, jeśli udamy się do specjalisty, który będzie znał dobre metody żeby nam dopomóc. Może się okazać, iż w naszym przypadku wspaniała okaże się psychoterapia Kraków, która prowadzona jest tylko w cztery oczy z terapeutą, lecz ma szansę też być tak, iż stwierdzi on, że najlepiej pomoże nam rozmowa z innymi, którzy mają taki sam kłopot i umówi nas na terapię grupową (zobacz tu).

Terapia dla małżeństw także jest świetna
Jeśli małżeństwo nie potrafi komunikować się ze sobą, to na pewno przyda im się mediator, który będzie potrafił stopować ich emocje, nakierować dyskusję na odpowiednie tory oraz który jednocześnie będzie strzegł, żeby każdy mówił o swoich emocjach, bez równoczesnego oskarżania przeciwnej strony. Najlepiej jeżeli takowym mediatorem jest psychoterapeuta, który zna przeróżnego rodzaju ćwiczenia oraz sposoby na to, aby para doszła do zgody i by nawet po latach znalazła ten moment w ich życiu, który powodował, iż rozpoczęli się od siebie odsuwać.

Korzystanie z takiej pomocy to nie wstyd
Na pewno powinniśmy się pozbyć uczucia, że chodzenie do psychologa czy do psychoterapeuty jest czymś niewłaściwym. Nic bardziej mylnego, jeżeli prościej jest nam się otworzyć przed obcą osobą, kiedy uczęszczanie na tego typu terapie na pewno daje nam korzyści oraz odczuwamy się po nich sporo lepiej, to jak najbardziej należy korzystać z tych możliwości.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej wybielanie zębów wałbrzych danych na innych witrynach – odnajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

Ważne jest to, byśmy uczyli się jak sobie zaradzić ze swoimi uczuciami, jak rozmawiać z niedalekimi, a iż dopomaga nam w tym wszystkim psycholog, co w tym niedobrego?


Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *