Jakiego pokrowca na telefon potrzebujesz? – sprawdź w sklepie z akcesoriami.

Obecnie większość ludzi nie rozstaje się na co dzień ze swoją komórką. Dzięki nieustannemu rozwojowi technologii w naszych telefonach mieści się coraz więcej funkcji, które mają za zadanie ułatwić nam życie. Nasza komórka nie jest już tylko zwykłym telefonem, ale staje się powoli poręcznym małym komputerem. Zastanówmy się, czy należy kupić etui, który chroni urządzenie przed zewnętrznymi uszkodzeniami.

Zagrożone smartfony

najlepszy telefon iPhone 4

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Panuje powszechna opinia, że nowoczesne smartfony są szczególnie narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, ponieważ posiadają duże ekrany. Faktycznie jednak prawie wszystkie modele mają ekran wykonany z tzw. gorilla glass. Jest to opatentowany rodzaj szkła, stosowany praktycznie przez większość producentów smartfonów a także tabletów, laptopów, a nawet telewizorów. Dzięki temu ekrany naszych telefonów są wyjątkowo odporne na uszkodzenia.

O ile jednak możemy być w miarę spokojni o ekran telefonu, znacznie gorzej jest z obudową.

Jest to element, na którym producenci oszczędzają na kosztach produkcji. Im tańszy model smartfona, tym gorsza i słabsza obudowa. Najgorzej wypadają zwłaszcza te wytworzone z plastiku, jednak także te aluminiowe są bardzo podatne na destrukcję.


Dobierz odpowiednie etui

artystyczne etui na telefon

Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli więc chcemy jak najdłużej zachować estetyczny wygląd naszego telefonu, powinno się zakupić tu odpowiedni pokrowiec. W sklepach z akcesoriami jest bogaty wybór tego typu produktów, zarówno w sklepach on – line, jak i salonach firmowych. Niestety nie ma jednego uniwersalnego modelu etui, ponieważ smartfony mają różne wielkości ekranów. Dlatego warto przed zakupem zapamiętać parametry naszego smartfona lub po prostu zabrać go ze sobą do sklepu i sprawdzić pokrowiec na miejscu.

Inny typ obudowy

Wśród młodych użytkowników bardziej popularne niż tradycyjne obudowy na telefon są obudowy na tylna cześć telefonu. Jak już wspominaliśmy, jest to element bardziej podatny na uszkodzenia niż ekran smartfona. W obudowach tego typu ekran jest zawsze odsłonięty, gotowy do użycia. Fantazyjne etui np. na to również doskonały sposób na spersonalizowanie swojego smartfona.Producenci oferują bowiem obudowy w różnych wzorach, kolorach i kształtach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *