Jakiego rodzaju transport jest dobry na zwiedzanie zagranicznego państwa?

Coraz częściej jeździmy za granicę, co ważne, posiadamy do wyboru więcej możliwości dotarcia na miejsce. Możemy wybrać się w podróż swoim samochodem, autokarem, pociągiem, a już od kilku lat również dostępnym – samolotem. lecz co dalej? Docieramy do miejsca przeznaczenia i jeśli na własną rękę podróżujemy musimy zapewnić sobie pewną mobilność. W zależności od wielkości danego państwa, kosztów danego środka transportu i rozwoju komunikacji musimy wybrać, co będzie naszym najkorzystniejszym środkiem komunikacji.

uliczka

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza kwestia, jaka przychodzi do głowy? Pójdziemy pieszo. Oczywiście, wszystko ok, ale skoro pragniemy pozwiedzać nawet dość niewielki kraj to możemy tylko pomarzyć, iż uda nam się to zrobić przed końcem danego nam okresu, no chyba, że posiadamy na to więcej wolnego czasu niźli w okolicznościach zwykłego urlopu. No ale (adres tej strony) zejdźmy na ziemię, większość z nas pracuje przez zdecydowaną większość czasu, a wczasy to raz-dwa razy w roku i ograniczony czas. Wiadomo. Jednak piesza turystyka świetnie odnajdzie się, jeśli chcemy pojechać w góry. Nie ma tam innej możliwości niż chodzenie na piechotę (jest jeszcze rower, ale czy masz taką kondycję, żeby wjeżdżać pod górę?). Pieszo również można z powodzeniem pochodzić po państwach „liliputach” czyli Monako oraz Watykan.

prorent

Skoro pragniesz zwiedzić dany kraj rowerem musisz się upewnić, czy dasz radę kondycyjnie. Jeden kraj, jak Szwajcaria ma górzyste ukształtowanie terenu, kolejny, jak Węgry dość płaski, więc wiadomo, iż u „Madziarów” będzie się jeździło łatwiej. Ale wszystko jest zależne od tego, czego pragniesz, czy zależy ci na jeździe porządnej, ale nie zaawansowanej, czy chcesz pobijać rekordy?

Dobrym uwagi rozwiązaniem, by poznać jakiś kraj jest wynajem samochodu. To rozwiązanie sprawdza się na wielu wycieczkach, zwłaszcza, jeśli chcemy dotrzeć wszędzie i zrobić to dość prędko (nie to, co rowerem, którym będziemy jechać za wolno lub busem – nie do każdego miejsca docierają). Wynajem samochodów też jest świetnym rozwiązaniem dla odwiedzających nasz kraj. Takich wypożyczalni jest już sporo, jeśli chodzi o duże miasta: wynajem samochodów w Krakowie (odnośnik), Wrocławiu oraz w Warszawie.

Można też skorzystać z busów, ale jak wspomniałem, nie możemy być przekonani, że dotrze on w każde miejsce, jakie zaplanujemy. Można także samolotem, lecz to już kosztowna opcja, która jest osiągalna tylko w krajach rozwiniętych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *