Jakimi sposobami walczyć z zaparciami?

Zaparcia, znane też pod nazwami obstrukcja oraz zatwardzenie, to popularna przypadłość. Nie wolno powinno się jej zapobiegać, ponieważ w skrajnych przypadkach może stać się przyczyną zgonu. Owa wstydliwa i nieprzyjemna przypadłość może mieć różne podłoże. Warto wiedzieć, że zanim sięgniemy po produkty farmakologiczne, można spróbować zwalczyć ją metodami domowymi oraz naturalnymi.

Jakie są przyczyny problemów z wypróżnianiem się?

brzuch

Źródło: jezebel.com

Na obstrukcję mogą cierpieć osoby cieszące się dobrym zdrowiem, które wg normy powinny oddawać stolec 1-2 na dzień albo co drugi dzień. Być może to sygnał stosowania nieprawidłowej diety i spożywania niewielkiej ilości płynów a także brak błonnika w posiłkach. na tego typu problemy mogą także cierpieć osoby prowadzące siedzący tryb życia i całkiem naturalnie ludzie starsi. Oprócz powszechnych zaniedbań i całkiem banalnych powodów, jak np. złych nawyków, które można łatwo zmienić, istnieją powody o innym charakterze, gdzie być może ingerencja medyczna była by wskazana. Wyróżniamy cztery główne grupy przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania jelita grubego, które mogą stać się powodem zaparć: mechaniczne – np. niedrożność jelit, czy stres, toksyczne – np. zatrucie ołowiem, po zażyciu leków, czynnościowe – np. u obłożnie chorych, osób w podeszłym wieku, oraz psychiczne – np. spowodowane silnym stresem lub depresją. Prawdopodobnie na problemy z wypróżnieniem cierpi ok. 20% osób dorosłych. Jak temu zapobiegać?

Jak naturalnie radzić sobie z problemem zaparć?
Nie należy bagatelizować uczucia parcia na stolec i wstrzymywać go. Może to doprowadzić do zaburzenia odruchu defekacyjnego.Zaparcia określane przez specjalistów jako nawykowe możemy leczyć na własną rękę.
Do leczenia objawów stosuje się najczęściej dostępne w każdej aptece leki na zaparcia (sprawdź – nie wolno ich nadużywać, gdyż mogą doprowadzić do rozleniwienia jelit. By usprawnić działanie jelit należy pić więcej płynów i wprowadzić sport do stylu życia. Niezwykle ważną rolę odgrywa codzienna dieta. Białe pieczywo nie ma ważnych elementów ziaren zbóż, czyli błonnika, który niczym miotełka oczyszcza układ pokarmowy. W domowym leczeniu zaparć bardzo dobrze spisuje się wszelka kiszonka, a jeszcze lepiej kiszona kapusta.witryna rehabilitacja kręgosłupa kraków rehabilitacja kręgosłupa krakówZawiera ona mnóstwo błonnika i żywych kultury bakterii, które mają wpływ na łatwe trawienie. Pomocne w każdodniowej diecie mogą być także: śliwki, jabłka, buraczki, siemię lniane, wszelkie kasze, truskawki, herbatki ziołowe – ale nie za często.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *