Jeśli możemy wybrać nowszą, bardziej bezpieczną technologię, to nie zastanawiajmy się ani momentu dłużej. To gwarant bezpieczeństwa

Koncentrator tlenu to urządzenie wykorzystywane w medycynie. Zapewniać ma pacjentowi bezproblemowych dostaw powietrza z większą dawką tlenu. Są tańszą i bardziej bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych butli ze sprężonym powietrzem. Które w sytuacji wycieku będą odpowiedzialne za wybuch pożaru. Takie koncentratory można też wykorzystać jako stałe źródło tlenu w procesach przemysłowych.

aparat tlenowy

Autor: South Yorkshire Fire & Rescue
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z koncentratorów musi oferować możliwość zapewnienia niezmiennych i stabilnych dostaw tlenu w trybie pracy stałej. Mało skomplikowane modele mają w środku dwa cylindry, które posiadają w sobie zeolit. Jest od zdolny do absorbowania azotu z powietrza. Każdorazowo jeden z cylindrów napełnia się powietrzem do ciśnienia wynoszącego 138 kPa, by to właśnie zeolit mógł pochłonąć azot który znajduje się w powietrzu. Następny cylinder podczas tego okresu jest dekompresowany do ciśnienia atmosferycznego. wpływa to na oddanie pochłoniętego azotu. Takie cykle zachodzą na okrągło, trwają około 20 sekund.

aparat tlenowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

Proces ten fachowo nazywa się Pressure Swing Adsorption. Tradycyjne koncentratory oferują stałe dostawy powietrza, w których stężenie tlenu ma od pięćdziesięciu do dziewięćdziesięciu procent w ilości około 5 litrów na minutę – koncentrator tlenu.

Masz chęć poznać inne podobne przydatne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tu (https://rehaexpert.pl/oferta/masaz-work-site/), a niewątpliwie nie odczujesz rozczarowania.

Dzisiaj można otrzymać modele, jakie gwarantują do 10 litrów powietrza bogatego w tlen. Są to modele jedynie niewiele większe od modeli „pięciolitrowych”. Korzystnie wiedzieć, iż koncentratory tlenu są w znacznym stopniu bardziej bezpieczne niż butle z tlenem . Otóż w przypadku awarii nie maksymalizują łącznej ilości tlenu w pomieszczeniu, co oznacza, iż nie zwiększa się groźba palność przedmiotów łatwopalnych. Nie istnieje też ryzyko eksplozji. Są bezproblemowe w obsłudze, nie trzeba do ich obsługi fachowej wiedzy, aby je dobrze użytkować – www.

Czasami wykorzystują je pacjenci z zaburzeniami oddychania w trakcie snu. Można je wykorzystywać we własnym domu. Faktycznie jeśli mamy do wyboru nowy model, bardziej niezawodny i bardziej skuteczny, nie zawahajmy się, dokonajmy właściwego wyboru. Jak zakupić tego typu sprzęt? Najkorzystniej w internecie, wpisując frazy w stylu koncentrator tlenu wypożyczalnia lub aparaty tlenowe. Można także zajrzeć na tę stronę. Można się spodziewać dużej ilości ciekawych wyników wyszukiwania, więc nie będzie problemu ze znalezieniem najlepszej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *