Kiedy nic już nie cieszy – powrót do życia po depresji

Autor: Marcus Vegas

Psychologowie i zaciekawieni tematyką ludzkiej psychiki profesjonaliści od lat zastanawiają się, jakie możliwości leczenia tej choroby są najefektywniejsze. Rozważaną przez nich kwestią jest także to, jak zmniejszyć niedobre dla psychiki skutki. Leczenie światłem, zwane też światłolecznictwem albo helioterapią polega na podejmowaniu różnego typu działań, które mają za zadanie pomoc pacjentom podczas leczenia z chorób głównie o podłożu psychicznym.

Wpływ fototerapii na organizm człowieka

Popularna od dawna, ale stale stosowana i wciąż na nowo odkrywana technika leczenia światłem, tak zwana fototerapia, w głównej mierze polega na sesjach terapeutycznych. Pacjenci poddawani helioterapii najczęściej łączą dwa sposoby leczenia – fototerapię z klasycznymi sesjami psychologicznymi. W dużym stopniu pomaga uporać się z ciężkimi chorobami o podłożu psychicznym, a dodatkowo nie wymaga ingerencji farmakologicznej w organizm pacjenta.

Lekarz

Źródło: sxc.hu


Pacjenci ze zdiagnozowaną depresją zimową a możliwości terapeutyczne w naszym kraju

Zdiagnozowane mogą być rozmaite objawy zaburzeń depresyjnych. Niektórzy chorzy odczuwają te afektywne zaburzania w mniej szkodliwy dla nich sposób, inni cierpią na łagodniejszy typ depresji. Choroba taka jak depresja sezonowa|depresja charakteryzuje się chronicznie złym nastrojem, odczuwanym przede wszystkim w okresie zimowym, obniżoną samooceną oraz samopoczuciem, a dodatkowym skutkiem jest często obniżony napęd psychoruchowy. Pacjenci z depresją mają często zaburzony rytm okołodobowy i odczuwają nieuzasadniony lęk – więcej info.

Depresja jesienna powraca – jak się uchronić?

Osoby niesamowicie wrażliwe oraz o niesamowicie niskiej samoocenie są bardzo podatne na to, by wpaść w sidła tego groźnego zaburzenia psychicznego. Depresja jesienna odczuwana jest niesamowicie mocno przez pacjentów ze stwierdzonym zaburzeniem, ponieważ z ciepłego lata powinno się organizm przestawić na coraz krótsze dni, pochmurne niebo oraz niemożność poradzenia sobie z natłokiem spraw. Chorzy nie czują radości i przyjemności wykonując czynności, które ich kiedyś cieszyły. Dostarczenie światła za pomocą helioterapii pozwoli im wrócić do dawnego życia. napęd (idź do serwisu)

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *