Kłopoty małżeństwie: w jaki sposób efektywnie z nimi walczyć?

Małżeństwo to ciężki temat – w końcu ciężko sądzić, że jeśli dwoje dorosłych ludzi jest ze sobą, to nie będzie pomiędzy nimi różnego rodzaju kłótni, waśni, itp. To najzupełniej normalne – fakty są takie, iż te małżeństwa, który całkowicie są pozbawione kłótni są najzwyczajniej w świecie bardzo dziwne. I dlatego właśnie czymś niesamowicie istotnym jest to by wszyscy małżonkowie starali się o to by zachować umiar. Pewien mądry duchowny rzekł, iż konflikty małżeńskie są wskazane, ale najbardziej istotne jest to, aby przed pójściem spać dojść do konsensusu.

małżeństwo

Autor: Chareze Stamatelaky
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakowoż są także te konflikty, które mogą trwać miesiącami, a nawet latami. W sumie separacja oraz rozwód w żadnym razie nie są czymś odpowiednim. O wiele konkretniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług psychologa – sprawdź tu: . Można w sumie powiedzieć, iż porządny https://psychodynamiczni-gdynia.pl/zespol/barbara-wota/ warszawa, a na szczęście sporo takowych, jest w stanie w dużym stopniu nam pomóc. Można zaryzykować twierdzenie, że większość par powinno co pewien czas iść do gabinetu psychologicznego. Na szczęście psychologia jest wśród ludzi coraz mniejszym tematem tabu – coraz rzadziej boimy się i wstydzimy tej profesji.

Oczywiście to nieco zrozumiałe, że obawiamy się nieznanego, lecz tak czy siak terapia małżeńska u psychologa powoduje, iż mamy wielkie szanse na to, aby wreszcie odbudować własny związek. Bardzo często np. małżonka już poszukuje w Sieci informacji dotyczących świadczeń alimentacyjnych, separacji bądź rozwodu, na serio rozmyśla o rozpadzie małżeństwa. Jednak po rozmowie, a może bardziej kilkunastu rozmowach z doświadczonym psychologiem, dochodzi do wniosku, że będzie chyba lepiej, jeżeli mimo wszystko zacznie walczyć o swojego męża. W końcu podejmowanie zbytnio pochopnych decyzji niemalże nigdy nie jest szczególnie sensowne.

Żyjemy w takich czasach, w których tak naprawdę ludziom łatwiej zakończyć długoletni związek z mężem / żoną, aniżeli zawalczyć o swoje szczęście. Zapewne kiedyś ludzie nie byli wcale lepsi, ale z bardzo różnych powodów ludzie wytrzymywali ze sobą do śmierci. Chociaż nigdy nie należy sądzić, iż czymś w porządku jest to by najzwyczajniej ciągnąć swoje małżeństwo za wszelką cenę. Czyli jeśli mamy całkowitą pewność, że to już koniec, nie powinniśmy za długo zwlekać. Jednak podjęcie tak niesamowicie ważnej roli w żadnym wypadku nie powinno być popełnione niejako pod wpływem emocji. To w 100% naganne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *