Korzystne działanie lampy antydepresyjnej

Drażliwość, wahania nastroju, zmniejszenie aktywności. Stan przejściowy? Warto sprawdzić, czy nie dotknęła nas depresja sezonowa. Depresja sezonowa to zaburzenia depresyjne które nasilają się w okresie jesienno-zimowym, a ustępujące wiosną lub latem.

depresja sezonowa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Oznaki choroby występują codziennie oraz (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) prawie codziennie oraz trwają przez okres co najmniej dwóch tygodni (kliknij link).Mimo, iż dokładne przyczyny powstawania depresji sezonowej nie są znane, uważa się, iż znaczącym czynnikiem jest niedobór światła słonecznego docierającego do siatkówki naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, kości bez syntezy witaminy D byłyby kruche, cykl dobowy organizmu byłby rozregulowany, a niektóre hormony nie byłyby wydzielane. W związku z tym, że najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest deficyt światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, przynoszącym największe efekty sposobem leczenia tego zaburzenia jest fototerapia z użyciem stworzonych do tego celu lamp antydepresyjnych. Terapia opiera się na naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym, jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, a kilka oraz (bezpłatny dostęp) kilkanaście razy silniejszym od zwykłego domowego oświetlenia.

depresja

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com

Zauważono, że dawka sztucznego światła zbawiennie wpływa na wydzielanie hormonów i przekaźników mózgowych. Z fototerapii możemy korzystać w warunkach domowych. Lampa antydepresyjna (zobacz na naszej stronie) dostarczy nam światło w odpowiednim natężeniu. Ważna dla skuteczności działania jest odległość, w jakiej lampa znajduje się od danej osoby. Taka informacja powinna mieścić się na opakowaniu tudzież w instrukcji obsługi urządzenia. Błędnie sądzi się, iż w leczeniu depresji sezonowej pomóc nam może wizyta w solarium. Nie jest to zgodne z prawdą, gdyż lampy w solariach nie posiadają działania antydepresyjnego. Lampa antydepresyjna została zaprojektowana w celu leczenia depresji sezonowej, lecz lista dolegliwości, w których potwierdzone zostały jej lecznicze właściwości jest znacznie szersza. Lampami leczymy na przykład depresję sezonową, depresję niezwiązaną z sezonem, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego oraz łagodzenie dolegliwości związanych z menopauzą. Z tego powodu, dajmy się namówić na własne słońce gdy za oknem szaro, buro i ponuro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *