Pielęgnowanie auta – co warto wiedzieć na ów temat?

Jeżeli chcielibyśmy by nasz samochód sprawował się dobrze musimy go doglądać. Nie starczy tylko jechać do myjni musimy jeszcze pielęgnować samochód samemu. Musimy między innymi odkurzać samochód wewnątrz i zawsze pamiętać o tym, że ptasie odchody nie dodają szybom uroku.

Felgi czerwonego BMW - przykład

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
W dodatku, gdy jedziemy mogą naprawdę zmniejszyć widoczność. Z tego powodu musimy zainwestować w porządne kosmetyki samochodowe. Jeśli zależy na tym by kolor naszego samochodu lśnił i karoseria sprawiała wrażenie nowej trzeba o nią dbać. To nie jest takie banalne. Pamiętajmy, że, jeśli będziemy korzystać z porządnych produktów do dbania o auto, to na sto procent pójdzie nam szybciej (ciekawa strona). Ale mimo wszystko jest to dość czasochłonne zajęcie. Dlatego jeżeli postawimy na zakup auta z salonu to trzeba o nie dbać od samego początku. A jeśli mamy samochód – (zabudowa man) z drugiej ręki, to rzeczywiście powinniśmy nastawić się na dużo pracy, bo ogarnięcie takiego samochodu do spodziewanego stanu czasem bywa niemożliwe, a czasem wymaga ogromnego nakładu pracy.

Kosmetyka samochodów

Chevrolet

Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl

Markowe kosmetyki do pielęgnacji auta nie należą do najtańszych. Ale nie możemy na nich oszczędzać. Pamiętajmy też o tym, że kupno pierwszego lepszego odświeżacza do samochodu nie polepszy jego stanu, a tylko sprawi, że w samochodzie zrobimy nieprzyjemny zapach. Jeżeli chcemy kupić dodatki, które mają uprzyjemnić nam podróż najpierw trzeba zadbać o czystość samochodu a w tym wspomogą nas autokosmetyki. Nie zapominajmy o tym jak ważne jest poza porządnymi kosmetykami pielęgnującymi właściwe ich użycie. Dlatego też musimy czytać ulotki, czyli sposób użycia. Niektóre kosmetyki nawet posiadające identyczne działanie mogą być w odmiennym stężeniu. Dodatkowo poszczególne firmy posiadają inny pomysł na zastosowanie pewnych środków. Różnego rodzaju odtłuszczacze, wyroby nabłyszczające, środki do woskowania dają nam możliwość utrzymania auta w bardzo dobrym stanie. Dbajmy o to żeby wszystkie kosmetyki do pielęgnacji samochodu były jednej firmy. Poza tym nie bójmy się, co jakiś czas jechać na myjnie, bo takie porządne mycie również pozwoli nam na utrzymanie auta we właściwym stanie. Samochód to pożeracz pieniędzy. Jak nie na autokosmetyki trzeba będzie zapłacić za przegląd, jak nie u mechanika to na odświeżacz do auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *