Krótki opis obowiązków komornika

Windykacja jest pojęciem oznaczającym dochodzenie swoich roszczeń. Należy wyodrębnić dwa ogólne. Pierwszy typ to windykacja polubowna, druga z kolei to windykacja sądowa. Główną różnicą jest tutaj chęć współpracy osoby dłużnej komuś pieniądze.

W W polubownej dłużnik jest monitorowany w celu spłaty zadłużenia, w przypadku drugim windykacja przebiega z wyroku sądu, jeśli osoba dłużna nie ma zamiaru współpracować. W tym przypadku wyrok posiada ustęp mówiący o ewentualnej egzekucji komorniczej. Znany jest dodatkowo kolejny podział sposobów windykacji. Dzieli on windykację polubowną, sądową, komorniczą oraz karną. Z pierwszym typem windykacji mamy do czynienia wówczas, jeśli podmiot gospodarczy prowadzi rozmowy z dłużnikiem w formie listownej lub rozmów telefonicznych, czy też spotkań personalnych. Drugi gatunek ma miejsce w przypadku, jeśli sąd wydał wyrok lub nakaz zapłaty. Trzeci rodzaj windykacji to windykacja komornicza i pokomornicza. Jest ona związana z sytuacją, kiedy wkracza do działań komornik.

Ten ciekawy wpis przypadł Ci do gustu To świetnie, gdyż na nowej stronie opracowaliśmy dla Ciebie dużo tego rodzaju informacji.

Czwarty typ to windykacja karna, czyli prowadzenie postępowania karnego.

Paragraf

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

W przypadku trzecim, a więc rozpoczęciu działań komorniczych napotykamy się na niemałą ilość konkretnych części takich działań. Pierwszym podstawowym działaniem komornika jest zajęcie pensji dłużnika (sprawdzony komornik sądowy tutaj). Zajęta suma nie jest nigdy całością wynagrodzenia osoby dłużnej, ponieważ powinien on mieć jakieś środki na życie.

Jeśli mamy sytuację, gdy suma zadłużenia jest wyjątkowo duża, to może się zdarzyć, że skonfiskowane będą nie tylko dochody z konta, ale również własność taka jak samochód, droga biżuteria czy nawet dom i osoba dłużna będzie musiała się wyprowadzić. Rzeczy z tego rodzaju działań wysyła się na licytacje komornicze. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. hasło licytacje komornicze Wrocław, żeby trafić na właściwą witrynę, na której znajdują się tego typu licytacje (szczegóły licytacji komorniczych). Można też po prostu wpisać komornik Wrocław i skontaktować się osobiście w celu otrzymania informacji o aukcjach. Powinno się jeszcze napisać, że zajęcie osoby ściągającej długi to bardzo trudna praca. Ludzie z reguły żywią nienawiść do takich osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *