Jaki aparat fotograficzny do fotografii prasowej?

Każdy fotograf, który zajmuje się fotografią prasową musi nabyć przede wszystkim trwały i odporny na zniszczenia sprzęt.Fotograf, który otrzymuje zlecenia na zdjęcie dokumentujący istotne wydarzenie społeczne, przykładowo rozgrywki sportowe, nie ma komfortu, który pozwalałby na powtórzenie danego ujęcia.Sytuacja zmienia się wtedy na tyle dynamicznie, że o uchwyceniu decydującego momentu przesądzają najczęściej ułamki sekund.

Obiektyw, fotografia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jest to niezwykle wymagająca praca, którą wykonuje się w dużym pośpiechu. Osoba, która chciałaby pracować w tym zawodzie, powinna być odporna na stres, jak również cierpliwa, ponieważ oczekiwanie na decydujące ujęcie poświęcenia. Fotoreporter przeważnie chodzi obładowany ciężkim sprzętem,dlatego jest to praca dla osób sprawnych fizycznie.

Fotografowanie szybko rozgrywającej się akcji wymaga od fotoreportera nie tylko refleksu, ale również aparatu z bardzo sprawnie działającym układem autofocusa, a także pozwala rejestrować obraz z dużą prędkością. Dlatego w zestawie fotoreportera musi znaleźć się sprzęt, który przy zdjęciach seryjnych pozwoli zarejestrować dużą liczbę obrazów na sekundę. To bardzo ważne, ponieważ musimy mieć możliwość wykonania nawet 20 klatek na sekundę.

Nie ociągaj się – jeśli spodobały Ci się te interesujące wiadomości, to zajrzyj w ten link i czytaj więcej następny artykuł.

Warto wiedzieć, że podczas pracy nad fotoreportażem nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne. Stąd też niezawodny aparat musi być odporny na wszędobylski kurz oraz opady deszczu lub śniegu. Poza tym istotne jest, aby sprzęt robił dobrej jakości zdjęcia przy wysokich czułościach ISO. Także obiektyw w aparacie musi być odporny na pracę w pyle i deszczu.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego tekstu odnoszącego się do tej kwestii, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj. One również będą użyteczne!

Obiektywy canon należą do najczęściej wybieranych przez profesjonalistów.

aparat fotograficzny

Sprawdź co o tym decyduje -> W pracy fotografa prasowego trzeba mieć kilka obiektywów o zmiennej ogniskowej. Teleobiektyw służy do robienia zdjęć z oddali, kiedy nie możemy być w centrum jednak ma miejsce sytuacja, że fotograf nie może oddalić się na większą odległość od obiektu. W takiej sytuacji tylko bardzo krótkie ogniskowe pozwolą uzyskać zdjęcia szerszego planu. Obiektywy nikon również posiadają wiele ciekawych zalet, dlatego trzeba rozważyć ich zakup.

Recenzje o produktach nikon możemy przeczytać na stronie . Naturalnie wszystko zależy od tego, jakiej marki korpus posiadamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *