Lojalność jest cenna- obecne obserwacje

Lojalność kojarzy nam się z pozytywnymi sytuacjami. W życiu prywatnym trudno jest zmierzyć poziom lojalności drugiej osoby, ale już w działaniach marketingowych nie jest to aż tak trudne. Wiele razy słyszeliśmy o programach lojalnościowych i na sto procent sami w takich, choć może nie zawsze świadomie, uczestniczymy. Mamy karty stałego klienta, które są właśnie częścią tego typu programów. Programy lojalnościowe to sposób stosowany od dawna, ludzie dzięki temu, że otrzymują kartę stałego klienta czują się wyróżnieni.

pakowanie przesyłek

Źródło: http://www.dcn.pl/

Otrzymują dzięki temu również informacje na telefon o zniżkach o których wiedzą wszyscy, ale również o rabatach tylko dla nich. Przedsiębiorstwa chcą, by klienci do nich powrócili, więc robią wszystko, żeby ludzie czuli się docenieni i ważni, bo tylko tak chętnie będą wydawali więcej pieniędzy.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, kliknij ten link – to naprawdę świetne opracowanie tej kwestii. Koniecznie to zobacz!

Programy lojalnościowe to również możliwość zbierania punktów, a uzbieranie konkretnej ich ilości, to możliwość otrzymania jakiegoś produktu za free. Chociaż (zobacz nasz serwis www) tak naprawdę, trudno mówić tu o czymś darmowym, bo by uzyskać odpowiednią ilość punktów, trzeba było zrobić w danym sklepie sporo zakupów, czyli sporo wydać, ale ludzie i tak są zadowoleni, bo w sumie też mają z tego zysk. Zdarza się, że posiadamy kilka różnych kart klienta i robimy zakupy jedynie w tych sklepach, bo chcemy, dzięki temu otrzymywać fajne bonusy.

Marketing w sieciJeżeli mamy zamiar iść z duchem czasu musimy korzystać ze wszystkich kanałów pomocnych w działaniach marketingowych. Jasne jest, że to, co do tej pory robiliśmy, przynosiło rezultaty, ale tylko marketing internetowy łódź jest w stanie doprowadzić do tego, że wykorzystamy 100% możliwość. Obecnie nasze marketingowe działania muszą toczyć się w każdym miejscu, z takim samym impetem, czyli tak samo w rzeczywistym świecie jak i w tym internetowym. Nie można, ot tak, nie podejmować działań marketingowych w sieci, bo konkurencja nas zniszczy i nie będziemy mieli żadnej siły przebicia. Z tego powodu musimy poszukiwać najlepszych ludzi od marketingu w sieci i albo spróbować z nimi porozmawiać, albo brać z nich przykład (więcej tutaj). Jeżeli zostało już stworzone jakieś rozwiązanie, które jest porządne i się sprawdza, to nie ma, co szukać ponownie wzoru na objętość stożka, skoro jest znany, idźmy w ślady najlepszych wzorców i poprawiajmy je, jeśli zaistnieje taka potrzeba i mamy po temu możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *