Ekologiczna żywność to tylko moda?

Polacy nareszcie przyjrzeli się temu, co jedzą. Zaczęli krzywić się na chemiczne barwniki i żądają wysokiej jakości. Zdrowa żywność już nie jest przesadą i wkracza do normalnego życia. Firmy, które mają w ofercie produkty ekologiczne kojarzą się często z dużymi i niewytłumaczalnymi cenami.

ekologiczna żywność

Autor: a_b_normal123
Źródło: http://www.flickr.com

Rzeczywiście zdrowa żywność nie jest tanie. Płacimy za jakość, ale nie przesadzajmy. Popularność zawyża ceny towarów. To się jednak powoli zmienia, bo eko żywność można kupić w dyskontach spożywczych.

Dlaczego właśnie eko żywność?Najprościej, zdrowa żywność BioPlanet – (hurtownia żywności ekologicznej) eko to te warzywa, owoce które rosną bez chemicznych, sztucznych nawozów, bez dodatku sztucznych aromatów i barwników, na czystych terenach. Takie jarzyny często hodujemy sobie sami w ogródkach. Hodowla zwierząt wiąże się z paszami własnego wyrobu – bez sztuczności i odżywek. Wszystko dokładnie reguluje Unia Europejska i to ona przesądza, co nie może być zaliczone do ekologicznej żywności certyfikowanej.

„Sklepowe” warzywa nie są tak dobre. Nie każdy ma sposobność jeść marchewki prosto z ogródka, a owoce, nie przypominają tych, które pamiętamy z dzieciństwa.

Zdrowe jedzenie dla dzieciWybór zwykłego jogurtu, lub też jabłka, nie jest taki prosty, gdy myślimy o zdrowiu dzieci. Większość mam sięga po nowoczesne metody odżywiania swoich dzieci, od najwcześniejszych chwil przekazując zasady zdrowego jedzenia. Posiłki dla niemowląt przygotowujemy bardzo ostrożnie. Nie ma wątpliwości, że tutaj najważniejsza jest jakość. Pierwszym problemem może być mleko dla niemowląt – wartości odżywcze odgrywają kluczową rolę. Półroczne dziecko wymaga zróżnicowania pokarmu, a w diecie powoli pojawiają się nowe produkty. Organiczne produkty uzupełniające to także kaszki dla niemowląt, ale codziennie wkraczają też zupki, mięso, jajka i ryby (przeczytaj więcej).

Koniecznie trzeba więc dbać o wysoką jakość posiłków i sprawdzić okoliczny ekologiczny sklep. Pamiętaj, że zdrowa żywność to nie to samo, co produkty z prawdziwych upraw. Patrz na pochodzenie owoców i nie daj się zwieść produktom, które niekoniecznie są zdrowe. jakość (sprawdź tu)

Źródło: Ekoj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *