Moje kłopoty bożonarodzeniowe

Jak powszechnie jest wiadome, Prawa Murphy’ego to zabawne zwroty w formie często krótkich powiedzonek, z rozmysłem stworzonych jako mini definicje. Pierwsze prawo zostało stworzone w latach 40 XX wieku. Zastanawiano się nad problemem wpływu przeciążenia na ludzki organizm.

Bateria wannowa z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura

Jak mówi jedna z wersji historii na zapytanie dziennikarza jak udało się uniknąć ofiar powiedziano, że wzięto pod uwagę zasadę jednego naukowca tegoż projektu – Murphy’ego a więc następująca sentencje:

„Jeżeli coś może się zepsuć, z całą pewnością tak się stanie”. Z czasem sentencje naukowca pesymisty z poczuciem humoru stały się tak znane, iż zaczęto je uzupełniać o podobne.

Prawo to ma zastosowanie w mej łazience. Ilekroć psuje się któraś bateria umywalkowa (baterie do kranu) czy też bateria prysznicowa, z pewnością zdarzy się to w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, powodując w ten oto sposób, iż na ładnych parę dni mogę spokojnie odstawić kawę (z powodu wzrostu mojego ciśnienia) gdyż kupno takiego elementu nie jest prosty – wybór jest olbrzymi. Remontując naszą łazienkę mamy możność realizować swe najbardziej oryginalne marzenia. Musimy jednakże zwrócić uwagę na pewne kwestie natury technicznej, bowiem możemy nabyć wprawdzie ładną baterię umywalkową, baterię prysznicową czy też baterię bidetową (niezawodne baterie bidetowe), jednak bardzo trudnym okazać może się jej montaż w naszej łazience.

Przy wyborze bardzo istotne są dwa parametry: czy bateria jest „stojąca” inaczej stożkowa czy ścienna. Baterie (znajdź informacje) pierwszego typu są łatwiejsze w zamontowaniu, ich zaletą jest to, że ich umieszczenie jest w mniejszym stopniu zależne od tego jak przebiegają rury wewnątrz mieszkania, dzięki czemu zwykle nie jest konieczne rozkuwanie ścian. Dlatego też są one najbardziej powszechne w nowo wybudowanych budynkach.idź tutaj leżanka wellness leżanka wellnessKolejny typ to baterie ścienne zakładane najczęściej w starszych mieszkaniach. Niestety tutaj jednak wymagana jest większa precyzja podczas montażu, ponieważ inaczej czeka nas demolka, więc też większe koszta związane z montażem.Trzeba również pomyśleć o tym, iż im bateria wannowa, bateria prysznicowa czy bateria bidetowa bardziej ciężka, tym lepiej. Poza tym większy ciężar zwiększy szczelność naszej baterii.O tym wszystkim właśnie – dzięki prawom amerykańskiego naukowca – trzeba było pomyśleć zanim upiekł się karpik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *