Drewno kominkowe – co trzeba mieć na uwadze?

Współcześnie kategoryczna większość architektów trudniących się projektowaniem domów decyduje się na zaprojektowanie w nich kominków. Jest to spowodowane najczęściej ich sporą popularnością na nowoczesnym rynku. Kominek bowiem jest dosyć ciekawym elementem dekoracyjnym, a w niektórych sytuacjach może posłużyć także jako źródło ciepła.

Kominek z płaszczem wodnym

Autor: kazy79
Źródło: http://www.flickr.com/photos/kazy79/407479661/

Dosyć istotne jest w takim razie wybieranie odpowiedniego drewna kominkowego, jak chociażby drewno do kominka Piaseczno. Od tego bowiem zależy, czy ogień będzie się stosownie palił, stanowiąc atrakcję, czy z kolei kominek będzie wytwarzał zbyt dużo dymu. Co więcej, to właśnie rodzaj drewna decyduje o tym, jak wiele ciepła będzie miał możliwość dostarczyć system kominkowy.więcej pytań? (sprzęt medyczny)Wybór drewna nie powinien być więc przypadkowy, wręcz przeciwnie, potrzebne jest szczegółowe zastanowienie się nad tym, który rodzaj drewna do kominka będzie rzeczywiście odpowiedni. W okolicy Warszawy, też w Grójcu, sprzedawany jest niezwykle zróżnicowany wybór drewna. Klient może zdecydować się natychmiast na zakup drewna, które zostało oczyszczone z kory i ma postać komfortowych w używaniu szczap.

drewno

Autor: Maciek Krol
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to świetne rozwiązanie, gdyż w ten sposób drewno nadaje się do natychmiastowe spalania w kominku. Rzecz jasna, poza ceną drewna należy mieć również na uwadze opcjonalne koszty dostawy. Jeśli odległość do miejsca zamieszkania klienta nie jest duża, dość często sprzedawca proponuje zupełnie darmową dostawę . W sytuacji większej odległości, wymagane jest zazwyczaj uiszczenie odpowiedniej opłaty. Kupując drewno należy między innymi wiedzieć, że te elementy, które są pozbawione kory świetnie nadają się do palenia w kominkach, które również mają za zadanie gwarantować wystarczającą ilość ciepła, przykładowo w tych, które ogrzewają za pomocą fachowego systemu też inne pomieszczenia. W miarę możliwości trzeba decydować się na ten rodzaj drewna, jaki charakteryzuje się rzeczywiście jak największą twardością.

Jeśli uważasz, że te informacje są przydatne, to odsyłam do www – tam także są zbliżone tematycznie dane, które warto zobaczyć.

To sprawi, że będzie się ono lepiej spalało. W końcowym rozrachunku jest to więc rzeczywiście nadzwyczaj duża oszczędność i dobrze mieć to na uwadze. Drewno to podstawa działania klasycznego kominka, tym samym jego wybór musi być dokładnie przemyślany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *