Najlepsze karmy dla naszego psa

Każda osoba, która chce mieć czworonoga musi zdawać sobie sprawę z tego, że to ogromna odpowiedzialność. Nie jest łatwo opiekować się psem, który nie zawsze jest karny i w dodatku musi, tak samo jak człowiek, chodzić do lekarza i mieć jedzenie, które będzie odpowiednio wpływało na jego rozwój.

zwierzak

Autor: thecoolspringpack
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, że będziemy dbać o odpowiednie żywienie naszego pupila, będziemy chodzić z nim do weterynarza i co najmniej dwa razy dziennie musimy iść z nim na spacer, to trzeba dbać też o to, by psiak miał jakąś rozrywkę, czyli musimy każdego dnia poświęcić czas na bawienie się z psem. Ale żeby pies był skory do zabawy musi dobrze jeść. Świetnym rozwiązaniem jest pełnowartościowa karma purina dog chow (więcej tutaj). To karma, która jest stworzona dla mniejszych i większych psiaków. Tak, więc możemy zacząć karmić naszego psa purina dog chow, gdy jest mały, a potem przejść na wersję dla starszych psów. Poza tym można kupić tą karmę również w wersji Specjalne Potrzeby. To oznacza, że producenci zadbali nie tylko o zbilansowane składniki dla psa (sprawdź ofertę na akcesoria dla psów) w każdym miesiącu jego życia, ale również spróbowali dopasować karmę do konkretnych potrzeb psa.

Z fajnej miski lepiej się je
Kiedy kupujemy czworonoga lub wybieramy psa ze schroniska trzeba pamiętać o tym, by zakupić mu porządne miski na karmę – dostępne na . Gdy pójdziemy do sklepu zoologicznego widzimy tam różne miski. Pies w domu musi mieć zawsze miskę napełnioną wodą. Ale, jeśli chodzi o miskę na karmę, to może być ona pełna jedynie w czasie posiłku.

Taki artykuł przedstawia bardzo interesujące tematy, więc jeżeli masz chęć poznać przedstawiany temat bliżej, zobacz również to omówienie (http://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-kuny/53).

Psy jak widzą jedzenia to po prostu jedzą. Chyba, że są rzeczywiście dobrze wytresowane i jedzą tylko, gdy zostanie wydana komenda.

kot

Autor: Maren Höfs
Źródło: http://www.flickr.com
A wszyscy wiemy, że nasze domowe psy potrafią dać łapę, nie wyrywają się na smyczy, ale na sto procent nie nauczyliśmy ich jeść na komendę. Dlatego trzeba pamiętać o tym, by do do miski na karmę wrzucać jedzenie o stałych porach. Inaczej będziemy musieli walczyć z nadwagą naszego psa. Dobrze też pamiętać o tym, żeby regularnie wymieniać w misce wodę i myć miski, z których pies korzysta. Oczywiście jeśli pies wpałaszował suchą karmę to nie trzeba od razu biec i szorować miski. Ale gdy dajemy psu mokrą karmę, to pamiętajmy, by umyć miskę zanim potem damy naszemu czworonogowi kolejną porcję jedzenia, przecież my sami też nie chcielibyśmy jeść z ubrudzonego talerza. Pies, gdy ma czystą miskę na pewno będzie jadł z dużym apetytem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *