Skuteczna pomoc dla każdego

W dzisiejszych czasach podobnie jak kiedyś, największą wartością dla człowieka jest zdrowie. Jednak współcześnie o wiele łatwiej nam o nie zadbać. Mamy bezpłatny dostęp do lekarzy różnych specjalności, rozbudowuje się też branża usług typu wellness. Wiele osób jednak nadal lekceważy własny stan zdrowia. Współczesny człowiek jest zapracowany, nieustannie zaabsorbowany własną karierą. Dopiero, gdy zaczyna się z nami dziać coś niepokojącego, szukamy skutecznego rozwiązania. A przecież najistotniejszym jest, żeby poznać przyczyny naszego złego stanu zdrowia i zawczasu zapobiegać stanom, gdy zaczyna nam coś dolegać.

Podejście holistyczne zakłada, że aby być zdrowym, powinniśmy dbać zarówno o nasze ciało, jak i umysł.Idealnym rozwiązaniem, które spełnia oba te warunki jest masaż. Odpowiednio przeprowadzony, polepsza nasz stan zdrowia, a zwłaszcza powoduje, że poczujemy się odprężeni i szczęśliwsi (znajdź najlepszego masażystę).

masaz leczniczy

Autor: Nate Grigg
Źródło: http://www.flickr.com

W branży działa wiele gabinetów masażu i ośrodków SPA, które posiadają szeroką ofertę różnego rodzaju zabiegów. Warto jednak poświęcić chwilę uwagi i wybrać ten najlepszy dla siebie. Masaże dzielimy przede wszystkim na: lecznicze i relaksacyjne. Pierwsze z nich często są częścią dłuższej terapii i mają na celu eliminację dolegliwości bólowych lub poprawę zakresu ruchów naszego kręgosłupa. Wówczas bardzo ważne jest, aby masaż wykonywał doświadczony masażysta, najlepiej po rehabilitacji. Niewłaściwie wykonany masaż może nam bowiem niejednokrotnie pogłębić ból, niż go wyleczyć. Nie kierujmy się zatem niskimi cenami, lecz wybierzmy doświadczonego masażystę.

Drugi typ masażu, to masaż (gabinet rehabilitacyjny we wrocławiu) relaksacyjny. Jego celem jest maksymalne rozluźnienie mięśni ciała. Często stosowany jest w ośrodkach, gdyż łączy się go z zabiegami upiększającymi na ciało. Podczas masażu stosuje się bowiem pachnące oleje i mikstury, które rozgrzewają i ujędrniają skórę. Terapia (zobacz również terapia dla dda) zapachowa doskonale poprawia nastrój, działa również zdrowotnie na nasz układ oddechowy. Wiele olejków eterycznych ma właściwości antyseptyczne i antygrzybiczne. Przykładem masażu leczniczego jest masaż klasyczny twarzy. Natomiast do masaży relaksacyjnych należą zabiegi antycellulitowy.

Efektywną terapię poprzez masaż zaleca się szczególnie ludziom podatnym na stres, narzekającym na bóle lędźwi. Właściwie wykonany masaż ma właściwości relaksacyjne i działa kojąco na nerwy. Zalecany jest również wspomagająco w leczeniu chorób układu nerwowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *